Firma Coniveo dostarczyła i zamontowała wykładzinę dywanową na wystawie „Spojrzenia 2013 – Nagroda Fundacji Deutsche Bank”. Do 17 listopada 2013 roku w Narodowej Galerii Sztuki w warszawskiej Zachęcie oglądać można prace najciekawszych młodych artystów polskich. Wzorem wykładzina nawiązuje do grafiki przedstawionej na plakacie tego wydarzenia.

Firma Coniveo położyła wykładziny we wszystkich pomieszczeniach, w których odbywa się wystawa konkursowa. Do charakteru eksponowanych prac oraz technik artystycznych zastosowanych w poszczególnych salach wystawowych dostosowano wzory i rodzaj wykładzin.

Wykładzina miała spełniać dwie podstawowe funkcje – wygłuszającą (pomieszczenia, w których umieszczone są instalacje wideo) oraz dekoracyjną. Oryginalny wzór zaprojektowany został przez Kaję Gliwę – autorkę oprawy wizualnej tegorocznej edycji „Spojrzeń”.

Do wykonania wzoru wykorzystano około 180 m² wykładziny obiektowej ITC Parma, w kolorach jasnoszarym i czarnym. Welur, z którego została wykonana wykładzina charakteryzuje się miękką powierzchnią oraz – jak przekonuje producent – dużą wytrzymałością. Cały projekt zrealizowany został ręcznie przez pracowników firmy Coniveo.

 

Więcej informacji na temat samej wystawy można znaleźć na www.spojrzenia.zacheta.art.pl

Data dodania: 25.09.2013