„YES IS MORE” do tej koncepcji będzie przekonywał 23. Września w Poznaniu światowej sławy architekt Kai-Uwe Bergmann z duńskiej pracowni Bjarke Ingels Group. Prelekcja będzie miała miejsce podczas ostatniej już w tym roku sesji wykładów w ramach cyklu spotkań ŚWIADOME WNĘTRZE 2010.

Bergmann pokaże, że architektura rozwija się ze zderzenia sprzecznych interesów politycznych, ekonomicznych, funkcjonalnych, logistycznych, kulturalnych, strukturalnych, środowiskowych i społecznych, jak również tych jeszcze nie nazwanych. Kai-Uwe Bergmann jest wspólnikiem w Pracowni Bjarke Ingels Group w Danii od roku 2006. Dzięki wielu wygranym projektom designerskim, BIG zbudował swoją międzynarodową reputację jako członek nowej generacji architektów. Podczas spotkania odbędzie się również podpisywanie książki „Yes Is More: An Archicomic on Architectural Evolution”.

BIG to kopenhaska grupa designerska, która działa w obszarach architektury, urbanistyki, badań i rozwoju. BIG zbudował swoją reputację na kompleksowo zrealizowanych budynkach, które są zarówno innowacyjne programowo oraz technicznie. W swojej architektonicznej pracy projektowej pracownia demonstruje wysoką wrażliwość na szczegółowe wymagania ze strony kontekstu obiektu oraz jego programu.

Impreza została objęta Patronatem Honorowym przez SARP, Krajową Izbę Architektów oraz Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Data dodania: 10.09.2010