Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłasza czwartą edycję programu stypendialnego dla młodych, przedsiębiorczych projektantów wzornictwa przemysłowego – Young Design. W ramach programu organizowany jest konkurs, którego celem jest wyłonienie projektanta, który ma największy potencjał do zaistnienia na polskim rynku i jest gotowy podjąć profesjonalną współpracę z przedsiębiorcami.

Ideą konkursu jest budowanie relacji pomiędzy biznesem i projektantami.

Program stypendialny adresowany jest do studentów i absolwentów uczelni kształcących w kierunku wzornictwa. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju i doskonalenie zawodowe młodych designerów, pomoc w zrozumieniu aktualnych wymagań i realiów rynkowych, a także promocja najzdolniejszych, młodych polskich projektantów.

Honorowy patronat nad programem Young Design objął Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Główną nagrodą w konkursie jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 tysięcy złotych.

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie portfolio kandydatów oceniane są przez Forum Ekspertów IWP. W II etapie 10 finalistów prezentuje swoje dokonania oraz wybrany projekt przed Kapitułą Stypendialną, w skład której wejdą przedstawiciele biznesu.

Projekty będą oceniane pod względem walorów użytkowych i estetycznych oraz innowacyjności, zastosowania rozwiązań ergonomicznych i atrakcyjności rynkowej. Uczestnicy konkursu będą także musieli odpowiedzieć na pytania jurorów. Zwycięzcą zostanie projektant, który poza dobrą pracą zaprezentuj swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi klientami. To nie wszystkie nagrody – laureat otrzyma także m.in. staż w prestiżowym studiu projektowym oraz indywidualne konsultacje biznesowe.

Zwycięzca oraz dwóch finalistów otrzymają również nagrody rzeczowe – komercyjną licencję programu Rhino – profesjonalnego oprogramowania do modelowania 3D.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, podpisać zgodę na publikację oraz zapoznać się z regulaminem konkursu. Zgłoszenia oraz portfolio swoich prac projektanci mogą przesyłać do 22 kwietnia.

Data dodania: 07.03.2011