Jeden z największych na świecie producentów systemów drzwi przesuwnych do szaf wnękowych – firma Komandor SA – organizuje konkurs na najlepszy Projekt Szafa Przyszłości. Zwycięzca otrzyma 100 000 dolarów, a jego projekt zostanie zrealizowany i zaprezentowany na targach, w których będzie uczestniczył Komandor.

Celem konkursu „Szafa Przyszłości Komandor” jest stworzenie nowatorskiego rozwiązania szafy wnękowej, jaka powinna znaleźć się w naszych domach w niedalekiej przyszłości. Projekt musi zatem uwzględniać zarówno aspekt funkcjonalny zabudowy, jak i stronę estetyczną. Projektowana szafa ma być przeznaczona do takich pomieszczeń jak: garderoba, sypialnia lub korytarz.

Konkurs jest adresowany do środowisk twórczych i ma charakter otwarty  – uczestnikami mogą być osoby fizyczne, pełnoletnie, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, a także firmy. Projekty mogą być zgłaszane przez pojedynczego uczestnika lub przez zespół uczestników.

Przed przesłaniem listownie pracy na adres organizatora (26-600 Radom, ul. Potkanowska 50), należy zarejestrować się na stronie www.vip.komandor.com, by otrzymać indywidualne hasło dostępu.

Poza konkursem głównym Komandor organizuje także pięć konkursów dodatkowych, polegających na projektowaniu: drzwi w zabudowie Komandor, szafy do pokoju dziecięcego, szafy/zabudowy dla niepełnosprawnych, akcesoriów (elementy, które można zastosować we wnętrzu szafy wnękowej bądź garderoby, poza jej podstawowymi składnikami takimi jak półki, szuflady, kosze i drążki) oraz dodatkowych mebli, które będą uzupełnieniem szafy wnękowej Komandora.

Nagrody za najlepsze projekty w konkursach dodatkowych wynoszą 10 000 dolarów, z wyjątkiem konkursu dotyczącego projektowania drzwi, w którym przewidziano nagrodę w wysokości 20 000 dolarów.

Prace należy przesłać do organizatora do 31.12. 2010 roku. Zwycięzców poznamy już na początku kwietnia 2011 roku.

Data dodania: 17.09.2010