Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego w kategorii „Zielona Gospodarka” została przyznana. Podczas Europejskiego Forum Gospodarczego „Łódzkie 2013”, które odbyło się 13 listopada, zwycięzcą w kategorii „Zielona Gospodarka” okazała się Ceramika Paradyż.

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego jest wyróżnieniem przyznawanym wspólnie przez Wojewodę i Marszałka Województwa. Otrzymują ją firmy i podmioty gospodarcze, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego, osiągają najlepsze wyniki ekonomiczne, wnoszą wkład w budowanie pozytywnego wizerunku regionu i jego rozwój gospodarczy oraz cieszą się uznaniem w Polsce i za granicą.

Ceramika Paradyż realizuje szereg przedsięwzięć ekologicznych i prowadzi innowacyjne w branży ceramicznej działania optymalizujące procesy produkcyjne w aspekcie zarówno ekonomicznym, jak i środowiskowym. Przykładem takich działań jest np. odzysk ciepła odpadowego z pieców. W ramach Polityki Zintegrowanych Systemów Zarządzania przedsiębiorstwo posiada wdrożoną normę środowiskową ISO 14000:2004 oraz zespół przeszkolonych i certyfikowanych audytorów wewnętrznych. W firmie wdrożono także m.in. elektroniczny obieg dokumentów, projekt ekologicznych wydruków centralnych, a nawet szkolenia z zakresu eko-jazdy.

Tegoroczna, jubileuszowa, gala wręczenia nagród odbyła się w hotelu Andel’s w Łodzi podczas VI Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2013.

Grupa Paradyż, w skład której wchodzą spółki Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o., to wiodący polski producent płytek ceramicznych. Od ponad 20-stu lat tworzy produkty, które zyskują uznanie klientów w prawie 40 krajach świata.

Data dodania: 21.11.2013