Producent płytek ceramicznych wprowadza kolekcje o wymiarach 75×75 cm. Nowy format to odpowiedź na światowe trendy. Płytki mają zapewnić klientom więcej możliwości aranżacyjnych, a także gwarantować niepowtarzalny design.

Zdaniem projektantów Ceramiki Paradyż, wnętrza powinny skupiać się nie tylko na funkcjonalnych aspektach, ale również na estetyce. Mają one pozytywnie oddziaływać na nastrój oraz samopoczucie. Impulsem do stworzenia nowych kolekcji była inspiracja zmysłami, które wpływają na emocje.

Fascynujące zmysły

Każda seria posiada indywidualny rysunek, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie różnorodnych aranżacji. Kolekcja Trakt bazuje na zestawieniu barw natury. Otrzymała ona prestiżową międzynarodową nagrodę Red Dot Design.

Optimal czerpie inspirację ze zmysłu zapachu. Charakteryzuje się naturalnym i prostym wzornictwem.

Adana w zamierzeniu ma przypominać piasek na plaży i reprezentuje zmysł dotyku. Kolekcja została stworzona z myślą o wnętrzach, w których bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę.

Z kolei Menfi to propozycja o najbardziej urozmaiconych efektach wizualnych. Płytki posiadają liczne przetarcia w kolorach miedzi, brązu i szarości. Połyskujące elementy mają natomiast sprawić, że kolekcja doskonale będzie pasować do industrialnych wnętrz.

Ostatnia propozycja to Scratch, który inspirowany był zmysłem słuchu. Struktura i kolor przypomina beton, a wzór bazuje na nowoczesności, surowości i minimalizmie.

Jakość to podstawa

Wszystkie wprowadzone kolekcje są wykonane z rektyfikowanego gresu szkliwionego. Dzięki temu mają wyróżniać się wysokim współczynnikiem ścieralności, antypoślizgowością i mrozoodpornością. Jak zapewnia producent, bardzo łatwo można utrzymać je w czystości. Nowe serie są również wzbogacone o modularne płytki uzupełniające w formacie 24,7×75 cm lub 37,3×75 cm. Dostępne są także geometryczne dekoracje cięte. Płytki można stosować zarówno na podłodze, jak i na ścianach.

[RAK]

Data dodania: 26.04.2016