Tegoroczne edycje targów Drema, Furnica i SoFab, które odbędą się w dniach 16-18 września w Poznaniu obfitować będą w szereg imprez towarzyszących. Wśród nich m.in. Poligon Umiejętności, Urok Detalu, Trend Design oraz Warsztaty Parkieciarskie.

 

IV Warsztaty Parkieciarskie

Podczas tegorocznej edycji targów, w pawilonie 3, odbędą się IV Warsztaty Parkieciarskie, na które zaprasza SPP. W przestrzeni specjalnej w tym roku będzie można zobaczyć między innymi: profesjonalne wykonawstwo i stanowisko parkieciarza na żywo!

Głównymi tematami Strefy Parkietu będą:

– Profesjonalne narzędzia i oprzyrządowania na stanowisku parkieciarza

– Prawidłowy montaż posadzek drewnianych warstwowych

– Profesjonalne wykończenia powierzchni – oleje i woski do barwienia i impregnacji (tarasy, posadzki drewniane)

– Przygotowanie podłoża pod posadzki (badania, wylewki, masy samopoziomujące, szpachle wyrównujące )

– Naprawy powierzchni wykończonych – lakierowanych, okleinowanych, laminowanych

– Techniki pomiarowe w parkieciarstwie

– Lite deski podłogowe : ocena jakościowa, profesjonalny montaż.

– Parkiet… plus : Profesjonalny montaż ościeżnic regulowanych

Poza strefą pokazową doradcy techniczni będą udzielać profesjonalnych porad. Parkieciarze z wiodących polskich firm zaprezentują w praktyce: produkty i technologię profesjonalnego wykonywania robót w parkieciarstwie, profesjonalne obrabiarki, chemię, pomiary, zagadnienia z zakresu BHP, nowe technologie. W ramach przestrzeni odbędą się również otwarte szkolenia i warsztaty dla rzeczoznawców, prezentacje i wykłady produktów konsultantów technicznych. Na stoisku SPP będzie także możliwość nabycia literatury fachowej oraz otrzymania najnowszych informacji produktowych.

Urok Detalu

Podczas wszystkich targowych dni, w przestrzeni specjalnej „Urok Detalu”, będzie można zobaczyć, nawiązująco do 25 lat wolności wystawę „Design Napędzany Wolnością”. Zaprezentują się w niej firmy,  o stabilnej pozycji lidera rynku takie jak: Impress Decor, Interprint, Schattdecor, Suddecor. Projekt wystawy zakłada stworzenie wspólnej przestrzeni konferencyjno-wykładowej wraz z przestrzenią pokazową. Wyraźne oddzielenie czterech stref prezentacji firm, umożliwia komfortowe przedstawienie oferty, stwarza przyjazną atmosferę oraz zachęca do obserwacji wyrobów firm nawet z pewnego dystansu.

Poligon Umiejętności

W trakcie tegorocznych targów odbędzie się takze interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna. Poligon Umiejętności, to jedyne takie wydarzenie, podczas którego w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania, zapoznać się z pracą ścian lakierniczych: wodnej i suchej, pomp oraz aplikacjami różnych producentów, a także można spróbować sił w malowaniu, czy szlifowaniu. Będzie można także  przetestować różne produkty (m.in. lakiery, bejce, woski) do uszlachetniania powierzchni drewna oraz skonsultować się ze specjalistami z branży obróbki materiałów z drewna.

Trend Design

Jednym z wiodących wydarzeń targów SoFab będzie forum TREND DESIGN 2015 – zapowiedź nowych tendencji we wzornictwie materiałów obiciowych. Będzie to nowoczesna przestrzeń, w której będą prezentowane najnowsze materiały obiciowe. Forum Trendów będzie też nowoczesną platformą wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy producentami, handlowcami technologami, ale również projektantami. Forum „TREND DESIGN 2015” będzie towarzyszył cykl wykładów i seminariów prowadzonych przez dr Marka Borowińskiego. Głównym tematem będą trendy i nowości z takich targów jak MOOD w Brukseli, Heimtextil.

Tematyka seminariów w strefie – prowadzenie dr Marek Borowiński:

„Trend Design 2015 – najnowsze tendencje w tkaninach obiciowych na rok 2015”

„Najnowsze trendy w aranżacji salonów meblowych na podstawie targów EURO SHOP z Dusseldorfu”

„Design mebla, a design tkaniny, jak właściwie dobrać wzór, kolor, strukturę tkaniny, skóry i innych komponentów do bryły mebla”

„Psychologia koloru w projektowaniu wnętrz”

„Visual Merchandising w salonie meblowym, czyli jak korzystnie wyeksponować meble tapicerowane i skrzyniowe, aby zwiększyć sprzedaż”

„Psychologia koloru i kształtu w Internecie, czyli 5 sekretów tworzenia skutecznych stron internetowych”

„Najnowsze trendy w handlu, czyli jak wykorzystać e-commerce celem zwiększenia sprzedaży”

„Jak myśli klient i dlaczego kupuje, czyli 5 sekretów wpływu na klienta, celem zwiększenia sprzedaży?”

„Psychologia sprzedaży, czyli jak przejąć kontrolę nad klientem i więcej mu sprzedać?”

„Sekret pisania skutecznych e-mail i ofert”

„Jak marketing wizualny przyczynia się do zwiększenia sprzedaży w salonie meblowym”

Data dodania: 09.08.2014