Wystartował konkurs skierowany do architektów, projektantów wnętrz i absolwentów uczelni artystycznych, którzy nie boją się eksperymentować z kolorami.

Aby wziąć w nim udział należy przygotować pracę konkursową w postaci projektu graficznego lub zdjęcia realizacji aranżacji kolorystycznej wnętrz lub fasady budynku. Następnie trzeba zarejestrować się na stronie www.projektancikoloru.pl i po zalogowaniu przesłać swój projekt.

Autorzy najciekawszych prac mają szansę wyjechać na profesjonalne szkolenie dla architektów i projektantów wnętrz organizowane przez Skandynawską Szkołę Koloru NCS Colour Course in Interior & Exterior Design. Kurs potrwa dwa dni, w trakcie których uczestnicy będę mieli okazję rozszyfrować tajniki systemu NCS oraz poznać szczegółową analizę koloru. Szkolenie obejmuje zagadnienia z zakresu koloru we wnętrzu oraz na zewnątrz budynków i różnic w projektowaniu tych przestrzeni. Nie zabraknie także okazji do ćwiczeń praktycznych.

Projekty oceniane są przez Komisję Konkursową oraz przez innych użytkowników serwisu. Nagrodę główną zdobędą autorzy czterech prac wybranych przez tę Komisję oraz autor projektu, który zostanie najwyżej oceniony przez użytkowników serwisu. Osoby głosujące na prace innych uczestników mają także szanse wygrać najnowszą edycję wzorników NCS.

NCS to system porządkowania kolorów oparty na sposobie w jaki człowiek odbiera kolory. We wzornikach Sigma Colur System C21.3 zawartych jest 1950 kolorów, które mogą stanowić inspiracje dla kompozycji kolorystycznych.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 29 października 2010 włącznie.

Data dodania: 06.09.2010