Z poprzedniego remontu zostało mi kilka paczek gresu nieszkliwionego, który kładłem w piwnicy. Starczy ich akurat na pokrycie podłogi w łazience. Czy można tego typu płytki stosować do łazienki?

Oczywiście. Nieszkliwiony gres jest materiałem bardzo odpornym i niekłopotliwym w utrzymaniu. Powierzchnia płytek wykonanych z nieszkliwionego gresu jest pokryta matową warstwą, które jest odporna na działanie wody i tradycyjnych środków chemicznych używanych do czyszczenia podłóg.

Wadą tego typu płytek jest ograniczona ilość dekorów, w przeciwieństwie do gresu szkliwionego. Jeśli wzór płytki odpowiada preferencjom i pasuje do wystroju łazienki, nie ma żadnych przeciwwskazań by te płytki tam położyć.

Data dodania: 24.10.2015

Info o ekspercie

Ekspert myfloor.pl

Ekspert myfloor.pl

Doświadczenie naszej redakcji przekute w odpowiedzi na pytania czytelników.

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.