Chciałbym zamontować w pokoju syna, który jest uczulony na wiele rzeczy (głównie alergie wziewne) podłogę korkową. Czy można ją montować w takim przypadku? Jak wygląda kwestia przyciągania kurzu przez taką podłogę? Czy można ją łatwo utrzymać w czystości?

Korek jest produktem naturalnym o unikalnych cechach, których łącznie nie posiada żaden inny materiał. Podłogi korkowe stwarzają w pomieszczeniu miły nastrój, czyniąc je bardziej przytulnym i ciepłym. Jedną z właściwości korka jest jego antystatyczność. Na powierzchni korka nie gromadzą się ładunki elektryczne, czyli innymi słowy, korek się nie elektryzuje. Dlatego nie przyciąga i nie pochłania kurzu, a w związku z tym podłogi korkowe nie powodują alergii ani ryzyka dla astmatyków.

Korek posiada również niską higroskopijność, co oznacza, że nie pochłania pary wodnej. We wszystkich pomieszczeniach występuje wilgoć, która może osiadać zwłaszcza w miejscach źle zaizolowanych lub w narożach. W miejscach zawilgoconych szybko osiada się kurz, a czasem powstaje pleśń. Ponieważ korek ma bardzo mały współczynnik pochłaniania pary wodnej, jest najmniej prawdopodobne, że na korku osiądzie na wilgoci kurz. W dodatku na korku nigdy nie zasiedli się grzyb lub pleśń.

Data dodania: 25.09.2011

Info o ekspercie

Jacek Puła - Wicanders

Jacek Puła - Wicanders

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.