Witam, słyszałem o takim rozwiązaniu – zamiast profilu przy łączeniu10 (w moim przypadku drewna i kafli) używa się korka. Czy to drogie rozwiązanie? W moim przypadku długość tego łączenia wynosi 12 m. Chcę połączyć salon z kuchnią, czy korek ma jaką przewagę nad tradycyjnymi profilami?

Odpowiadając na Pańskie pytania, oczywiście jest to dobre rozwiązanie, z co najmniej kilku przyczyn. Po pierwsze, z listw dylatacyjnych z korka może wykonać właściwie dowolny kształt dylatacji – począwszy od zwykłej linii prostej, skończywszy na kole czy elipsie. Po drugie, mamy możliwość uzyskania równej powierzchni pomiędzy np. podłogą drewnianą a płytką ceramiczną czy kamieniem bez potrzeby stosowania dodatkowych listew maskujących.
Po trzecie, mamy możliwość zabarwienia i polakierwania dylatacji korkowej na dowolny kolor. I po czwarte, być może najważniejsze – dylatacja korkowa przejmie potencjalne rozszerzania się drewna, co zabezpieczy ceramikę przed pęknięciem.

Dylatacja korkowe zwykle występują w kilku wymiarach, najczęściej spotykane to: długość 940 mm, wysokość listwy 23 lub 16 mm, szerokość dylatacji 5,7 lub 10 mm. Ceny wahają się mniej więcej od 1,60 do 2,80 zł za listwę.

Data dodania: 25.10.2011

Info o ekspercie

Maciej Ratajski - DDD Dobre Dla Domu

Maciej Ratajski - DDD Dobre Dla Domu

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.