Jaki materiał mogą Państwo polecić na podłogę na betonowy strop z wylewką bez izolacji (budynek z lat 50). Aktualnie jest parkiet – bardzo duża przenikalność dźwięków powierzchniowych do pomieszczenia poniżej i vice versa. W planie jest zerwanie parkietu i położenie paneli na jakimś podkładzie lub położenie na parkiecie podkładu i paneli. Które rozwiązanie będzie lepsze pod względem akustycznym?

Największą niedogodnością podczas użytkowania pokryć podłogowych jest akustyczność podłoża. Aby zmniejszyć odgłosy kroków i echa możemy zastosować specjalistyczne podkłady wyciszające, które mogą wyciszyć akustykę pokryć podłogowych o blisko połowę.

Odpowiadając na pytanie, aby wyciszyć podłogę proponuję dwa rozwiązania:

  • Można zostawić istniejący parkiet, położyć na nim podkład wyciszający,  a następnie ułożyć panele laminowane. Należy jednak pamiętać, że nierówności na powierzchni parkietu nie mogą przekroczyć 2 mm na odcinku 1 m. W tym przypadku zalecałbym zastosowanie podkładu Arbiton Eko-max lub Izo-floor PLUS, które wyciszają akustykę podłoża o 22 db.
  • Drugą możliwością jest zdemontowanie istniejącego parkietu i zastosowanie paneli laminowanych ze zintegrowanym podkładem wyciszającym – tutaj szczególnie polecałbym kolekcję Floorline Compact firmy Egger.

Data dodania: 22.10.2011

Info o ekspercie

Zbigniew Błaszczak - EGGER

Zbigniew Błaszczak - EGGER

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.