– Witam serdecznie! Proszę o poradę. Mam świeżo położoną podłogę – deska barlinecka-merbau. Wydaje mi się, że jest pokryta lakierem. Czy należy ją jeszcze w jakiś sposób zakonserwować? Słyszałam, że trzeba ją naoliwić specjalnym preparatem?

Proszę w pierwszej kolejności ustalić rodzaj wykończenia u dostawcy czy też u producenta. Z tego co mi wiadomo firma Barlinek zaleca w przypadku podłóg olejowanych zastosowanie odpowiedniego środka pielęgnacyjnego na świeżo ułożonej podłodze.

Do pielęgnacji podłóg lakierowanych używa się innych środków. Do mycia powinno się stosować dedykowany do tego środek – zwykle należy rozcieńczyć go z wodą.

Po umyciu podłogi lakierowanej można ją także zabezpieczyć polecanym przez producenta parkietu środkiem. W jaki sposób używać tych środków i w jakich ilościach czy proporcjach, możemy dowiedzieć się z informacji podanych na opakowaniu produktów.

Ze swojej strony mogę polecić środki do czyszczenia i pielęgnacji firmy Pallmann – Pallmann Clean i Pallmann Finish Care, który występuje w wersji normalnej, półmatowej i matowej – w zależności od preferencji.

Należy jednak pamiętać, że tak jak wszystko również środki pielęgnacyjne wymagają umiaru. Nadmierne stosowanie nierozcieńczonych emulsji pielęgnacyjnych może doprowadzić do złej optyki powierzchni. Na szczęście na rynku są również produkty służące do usuwania starych warstw powłok zabezpieczających.

Data dodania: 25.10.2014

Info o ekspercie

Grzegorz Przytuła - PALLMANN

Grzegorz Przytuła - PALLMANN

Regionalny kierownik sprzedaży PALLMANN - POLSKA POŁUDNIOWA

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.