Nie podobają mi się w kuchni nasze stare płytki i chciałabym wymienić je na panele. Nie wiem tylko czy panele nadają się do tego pomieszczenia? Jak można je ochronić przed brudem i wodą?

Panele z zasady nie lubią zmian wilgoci. Teoretycznie zatem nie są optymalnym rozwiązaniem do kuchni. Jednak wiele osób stosuje je w tym pomieszczeniu, jest też kilka rozwiązań, które to umożliwiają.

Na rynku są na przykład dostępne specjalne środki, które służą do uszczelniania połączeń między panelami. W praktyce ich skuteczność ciężko jest ocenić – jeżeli staramy się nie zalewać paneli, a w przypadku rozlania się wody szybko ją wycieramy, to wtedy tego typu środki powinny pomóc przedłużyć żywotność paneli, nie powinniśmy jednak liczyć na to, że zagwarantują one pełną wodoszczelność.

Innym rozwiązaniem są panele wodoodporne. Ich wodoodporność nie oznacza jednak tego, że woda kompletnie nie ma wpływu na ich kondycję. W przypadku tego typu podłóg woda może na nich stać po prostu dłużej niż na normalnych panelach i teoretycznie nie powinno im się nic stać. Czas, w którym panele mogą być pokryte wodą, określa producent.

Przed brudem natomiast w newralgicznych punktach kuchni mogą ochronić specjalistyczne maty ochronne.

Data dodania: 24.11.2012

Info o ekspercie

Ekspert myfloor.pl

Ekspert myfloor.pl

Doświadczenie naszej redakcji przekute w odpowiedzi na pytania czytelników.

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.