Dwa tygodnie temu wylaliśmy posadzkę i zastanawiam się czy juz można na niej układać parkiet. Wiem, że parkieciarze mają specjalny sprzęt, ale zanim ich zawołam chciałbym jakoś sam sprawdzić tak szacunkowo jak z wilgotnością. Da się to jakoś sprawdzić?

Obawiam się, że oceny wilgotności można w sposób wiarygodny dokonać tylko i wyłącznie za pomocą specjalistycznych urządzeń. Moim zdaniem wszystkie domowe sposoby (gazeta z folią itp.) bardziej przypominają wróżenie z fusów niż pomiary i poleganie na takich metodach może mieć opłakane skutki.

Sceptycznie podchodzę również do sprawdzania jakości posadzki przez osoby niedoświadczone, gdyż sporo razy miałem do czynienia z opiniami wręcz euforycznymi (niestety czasami nawet “fachowców”) na temat posadzek – które okazywały się bezpodstawne.

Przykładowo bardzo częstą pułapką jest szacowanie parametrów jastrychu po jego kolorze i wyglądzie warstwy wierzchniej. Niestety później okazuje się, że mamy do czynienia z efektem “skorupki jajka” i ten nasz “dzwon” przypomina w przekroju poprzecznym tort bezowy z twardym lukrem na wierzchu 🙁

Data dodania: 26.10.2013

Info o ekspercie

Bartosz Grygorowicz - UZIN UTZ Polska

Bartosz Grygorowicz - UZIN UTZ Polska

Dyrektor handlowy UZIN UTZ Polska

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.