Witam, czy jest jakiś sposób by usunąć subit z posadzki?

Bardzo często spotykam się z problemem w postaci subitu na podłożu. Problemem dlatego iż, po pierwsze, zawiera on szereg substancji szkodliwych dla organizmu (m.in. benzopiren), a po drugie, jest dość kłopotliwy jeżeli chodzi o jego mechaniczne usunięcie.

Stosując metodę: papier 36 + jednotarczówka nie uzyskamy wiele gdyż rozgrzany poprzez tarcie subit zakleja nam momentalnie papier, rozmazuje się po podłożu oraz wydziela w przyspieszonym tempie swoje toksyczne składniki.

Receptą może być zastosowanie specjalnej tarczy skrawającej z oferty firmy WOLFF, której przystosowane do tego noże o szerokości 1 cm “ścinają” warstwę pozostawionego lepiszcza nie powodując tarcia, a co za tym idzie jego rozgrzewania się.

Pomimo użycia takiej tarczy apeluję o używanie podczas tego typu prac ochrony w postaci specjalnej maski oraz okularów ochronnych.

Data dodania: 28.10.2012

Info o ekspercie

Bartosz Grygorowicz - UZIN UTZ Polska

Bartosz Grygorowicz - UZIN UTZ Polska

Dyrektor handlowy UZIN UTZ Polska

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.