Chcę zrobić remont pokoju i wymienić podłogę. Najprawdopodobniej zdecyduję się na panele. Niestety mam strasznie krzywe ściany – jak w takim przypadku dopasować listwy? Jak je najlepiej montować, żeby nie popękały?

Do paneli zwykle stosuje się dwa rodzaje listew. Są to listwy z MDF-u powleczone folią – dekorem imitującym drewno oraz najpopularniejsze w Polsce listwy z PCV. Ten drugi rodzaj najlepiej sprawdzi się w opisywanym przypadku.

Problem krzywych ścian jest dość powszechny w starych budynkach, dlatego nowoczesne listwy z plastiku mają na dole i na górze elastyczną gumkę, która umożliwia im lepsze dopasowanie do nierówności ściany.

Kiedyś plastikowe listwy były montowane na klipsy, niestety bardzo często okazywało się to rozwiązaniem nietrwałym. Producenci odeszli więc od tego sposobu montażu. Obecnie większość listew ma taką konstrukcję, która umożliwia montaż bezpośrednio do ściany za pomocą wkrętów.

Tak zamontowana listwa trzyma się bardzo dobrze – świetnie sprawdzi się w przypadku krzywości ścian wynikających z niedbalstwa budowlańców.

Data dodania: 19.11.2010

Info o ekspercie

Ekspert myfloor.pl

Ekspert myfloor.pl

Doświadczenie naszej redakcji przekute w odpowiedzi na pytania czytelników.

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.