Jestem hodowcą psów. Mam zawsze w domu trzy dorosłe i bardzo często kilka szczeniąt. Jaką wybrać podłogę, by się zbyt szybko nie niszczyła? Zależy mi na drewnie…

Jeśli chodzi o drewnianą podłogę to praktycznie żadna nie jest tak wytrzymała. Oczywiście, teoretycznie podłoga im twardsza, tym bardziej odporna, jednak w przypadku dużej liczby psów drewno i tak będzie się niszczyć.

Każdy producent w warunkach użytkowania podłogi określa m.in. że podłoga nie powinna być poddawana działaniu piasku, który ściera powierzchnię lakieru czy oleju. Dlatego zaleca się korzystanie z wycieraczek. Ciężko jest jednak egzekwować wycieranie łap od psów.

Innym problemem w przypadku zwierząt są pazury, które także powodują niszczenie podłogi.
W przypadku podłogi drewnianej warto wybierać zatem najtwardsze gatunki. Jeśli decydujemy się na panele należy zastosować najwyższą klasę ścieralności – minimum AC4, a jeszcze lepiej AC5.

Data dodania: 24.10.2011

Info o ekspercie

Ekspert myfloor.pl

Ekspert myfloor.pl

Doświadczenie naszej redakcji przekute w odpowiedzi na pytania czytelników.

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.