Witam. Kilka razy miałem już możliwość montażu deski trójwarstwowej na ogrzewaniu podłogowym w systemie klejonym. Znam całą procedurę wygrzewania i wszelkich pomiarów i zawsze się do niej stosuję. Nurtuje mnie jednak jedna rzecz – czy w sytuacji kiedy deski trójwarstwowej nie kleimy tylko montujemy w systemie pływającym również obowiązuje ta sama procedura wygrzewania i wszelkich pomiarów?

Proces wygrzewania ogrzewania podłogowego wymagany jest przed ułożeniem każdego typu posadzki. To bardzo istotne, ponieważ dzięki temu procesowy wszelki możliwe naprężenia (a co za tym idzie ewentualne odkształcenia, pęknięcia i tym podobne) mogące się pojawić w trakcie użytkowania tego rodzaju ogrzewania, wystąpią przed montażem posadzki, umożliwiając tym samym ich naprawę.

Data dodania: 28.10.2014

Info o ekspercie

Bartosz Grygorowicz - UZIN UTZ Polska

Bartosz Grygorowicz - UZIN UTZ Polska

Dyrektor handlowy UZIN UTZ Polska

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.