– Czy można zastosować retarder do lakieru innego producenta? Jak to wygląda z chemicznego punktu widzenia?

Jeżeli wspomniany retarder jest dokładnie tym samym środkiem chemicznym, prawdopodobnie nie zdarzy się nic złego. Taki logiczny wniosek wynika z chemicznego punktu widzenia.

Jednak żadna firma wytwarzająca materiały tego rodzaju, nie weźmie na siebie odpowiedzialności w przypadku łączenia własnych produktów z produktami innych producentów. Nie zna bowiem dokładnie składu tych “obcych” materiałów czy technologii ich produkcji.

Wykonawca ma natomiast możliwość eksperymentowania we własnym zakresie lub postawienia na przetestowany w warunkach laboratoryjnych system. W przypadku tej drugiej opcji fachowiec uzyskuje 100-procentową pewność i gwarancję producenta, że to rozwiązanie zadziała. Jeśli zdecyduje się na pierwszą możliwość – musi przyjąć całą odpowiedzialność na swoje barki.

Jeśli temat dotyczy niewielkiej ilości, proponuję, by wykonawca przeprowadził próbę i sam ocenił efekty.

Data dodania: 25.10.2013

Info o ekspercie

Grzegorz Przytuła - PALLMANN

Grzegorz Przytuła - PALLMANN

Regionalny kierownik sprzedaży PALLMANN - POLSKA POŁUDNIOWA

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.