Statystyki wskazują, że mimo rosnącej świadomości społeczeństwa na temat zdrowego trybu życia, większość swojego wolnego czasu spędzamy przed komputerem. Stajemy się w ten sposób doskonałą grupą docelową dla projektantów mebli, które w dowolnej chwili mogą przekształcić się z wygodnego siedzenia w stolik pod laptopa, jak np. fotel Hully.

Według danych zebranych w Ogólnopolskim Badaniu Rozpowszechniania Czynników Ryzyka Chorób Układu krążenia w 2011 roku ponad połowa dorosłych Polaków w ogóle nie uprawia sportu lub robi to bardzo rzadko. Swój wolny czas przeznaczamy natomiast na surfowanie po Internecie, rozmowy na czatach i forach ze znajomymi, oglądanie filmów i seriali. Nasze życie w dużej mierze przeniosło się w sferę wirtualną.

Pomijając kwestie zdrowotne i socjologiczne wynikające ze współczesnego trybu życia, napędzamy w ten sposób popyt na wielofunkcyjne meble, które w każdej chwili mogą zmienić się w stanowisko komputerowe. Z tego trendu korzysta wielu współczesnych projektantów, jak chociażby biuro Venezia Homedesign Team. Stworzyli oni we współpracy z Michele Franziną fotel, który może służyć jako siedzisko lub miejsce do pracy.

Wielofunkcyjny fotel Hully Work & Relax Armchair można bardzo szybko przekształcić z wygodnego krzesła w designerski stolik komputerowy. Wystarczy przewrócić siedzisko na drugą stronę i zmienić orientację podłokietników tak, aby służyły jako wsporniki. Wierzchnia warstwa stolika wykonana jest z lakierowanego drewna, co ma ułatwić poruszanie myszką po blacie.

Fotele Hully pokryte są miękkim filcem w jaskrawych, ciekawych kolorach, które według filozofii barw mają rozładowywać stres i nastrajać pozytywnie. Jego zakrzywiona, zaokrąglona forma pełni kilka ról. Z jednej strony wygłusza dźwięki otoczenia, dzięki czemu możemy korzystać z komputera w skupieniu, z drugiej – nadaje fotelowi ciekawy, przytulny kształt.

Zestaw dwóch mebli typu Hully wydaje się nam najbardziej funkcjonalny. W przypdku nagłej potrzeby skorzystania z komputera nie musimy go trzymać na kolanach, wystarczy  przewrócić siedzisko sąsiadującego fotela.

Twórcy foteli Hully przyznają, że stworzyli je z myślą o wnętrzach publicznych i biurowych. Z pewnością mogłyby się świetnie sprawdzić w poczekalniach, na dworcach oraz lotniskach. Ze względu jednak na atrakcyjny wygląd i wielofunkcyjny charakter znajdą prawdopodobnie również zastosowanie we wnętrzach prywatnych.

Data dodania: 24.03.2013