Mebel Stiletto zaprojektowany przez studio SplinterWorks zachwyci wszystkie miłośniczki wysokich obcasów.

Biurko, które przypomina najsłynniejszy but Christiana Louboutina z charakterystyczną czerwoną podeszwą? Fanaberie projektantów czy designerski majstersztyk, który z pewnością pokochałaby i zapragnęła mieć w swojej kolekcji Carrie Bradshaw ? Przekonajcie się sami.

Mebel stworzony przez Milesa Hartwella i Matta Withingtona może pełnić rolę biurka, stołu czy toaletki. Szerokie zastosowanie nie jest jednak głównym elementem wyróżniającym go spośród innych tego typu mebli. Największą uwagę zwraca bowiem jego nietypowy kształt oraz wyszukane materiały, z których zostało wykonane.

Z jednej strony biurko opiera się na ręcznie rzeźbionej nodze, która wygląda jak obcas szpilki. Zostało wykonane z litego drewna orzechowego, a jego spód pokryto wypolerowanym czerwonym akrylem. Powierzchnia blatu jest natomiast wykończona orzechowym fornirem (French Burr Walnut). Opcjonalnie biurko może być też pokryte skórą.

Oprócz interesującego designu, mebel charakteryzują również dyskretnie ukryte, funkcjonalne elementy. Biurko wyposażone zostało w szuflady, które, aby nie burzyć harmonijnej linii rzeźby, pozbawiono uchwytów. Jak zapewniają projektanci otwarcie ich nie powinno stanowić jednak żadnych problemów – od spodu umieszczono w nich bowiem ergonomiczne otwory na palce. Szuflady są wyścielane czerwonym nubukiem.

Twórcy pomyśleli także o nieestetycznie wijących się pod typowymi biurkami metrami kabli. Przewody mogą bowiem zostać umieszczone w specjalnej wewnętrznej przestrzeni, która znajduje się w nodze-szpilce.

Standardowe wymiary biurka wynoszą: 75 cm wysokości, 230 cm długości oraz 83 cm szerokości. Na zamówienie dostępne są również inne warianty rozmiarowe i materiały wykończeniowe.

Studio projektowe SplinterWorks zostało stworzone w 2009 roku przez dwóch projektantów z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem: Milesa Hartwella i Matta Withingtona.

Miles Hartwell studiował na Plymouth University i pracował w wielu studiach projektowych, gdzie tworzył prototypy mebli oraz projektował kuchnie. Jego inspiracją są geometryczne formy i obiekty przemysłowe, czego dowodem mogą być perfekcyjne kształty projektowanych przez niego przedmiotów.

Matt Withington ukończył Bournemouth University. Już na studiach otrzymał nagrodę Big Head Award. W trakcie nauki pracował także w firmie produkującej odlewane plastikowe elementy, co pozwoliło mu podszkolić umiejętności techniczne. Po studiach rozpoczął pracę jako projektant mebli, gdzie skupiał się przede wszystkim na projektowaniu kuchni. Inspirują go organiczne, naturalne formy.

Projektanci przyjaźnią się od wielu lat, co zaowocowało powstaniem studia projektowego, które tworzy ambitne projekty przedmiotów łączących w sobie wysoką jakość i funkcjonalność.

Wszystkie elementy stworzone przez SplinterWorks są robione ręcznie przy użyciu niezwykłych materiałów. Projektanci cenią sobie polerowane powierzchnie ze stali, glinę, beton, marmury, różne rodzaje drewna, lakiery.

Ich ambitne projekty są pełne pasji, odbijają się w nich zamiłowanie do wysokiej jakości oraz nietypowych technicznych rozwiązań, a także artystyczne dusze projektantów.

Data dodania: 14.02.2011