Codzienne składanie sofy do spania nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. A gdyby tak mieć łóżko, które można dowolnie kształtować bez potrzeby składania? Włoska firma Lago przedstawia wygodne i przyjemne łózko otoczone miękkim kołnierzem.

Łóżko Col-letto zostało zaprojektowane przez słoweńską artystkę Nuszę Jelenec. Jego innowacyjnosć polega na możliwości formowania w zależności od potrzeb. Mebel może więc być łózkiem do spania, a po wywinięciu kołnierza staje się wygodną kanapą.

Col-letto zdobył nagrodę w międzynarodowym konkursie organizowanym przez czasopismo Elle Decor. Znalazł się wśród trzynastu najlepszych projektów designerskich roku 2009.

Na czym polega innowacyjność Col-letto? Materac łóżka otoczony jest piankową obwolutą, która może być zwijana w górę i w dół, jak kołnierz płaszcza. Jeśli postawimy kołnierz, uzyskamy zamkniętą przestrzeń, która chroni przed hałasem i wścibskim okiem podglądaczy. Można spokojnie relaksować się w dystansie do reszty świata. Tylko od nas zależy na ile pozwolimy innym zaglądać do wnętrza naszego łóżka. Możemy odwinąć jedną stronę i zrobić wygodną kanapę z oparciem po trzech pozostałych stronach. Możemy także calkowicie opuścić kołnierz i odsłonić przestrzeń ze wszystkich stron. Col-letto daje wiele możliwości aranżacji.

Kołnierz jest przymocowany do ramy łóżka za pomocą rzepów, dzięki czemu możemy go odczepić i wyprać. Do łóżka można dokupić boczne stoliki, które również mocujemy na rzepy.

Col-latto dostępny jest w róznych kolorach. Jego popularność rośnie od chwili zauważenia przez Elle Decor. Niestety firma Lago nie posiada dystrybutorów w Polsce. Jej sklepy znajdują się w Wielkie Brytanii, Włoszech, Luksemburgu, Francji i Hiszpanii.

Data dodania: 10.10.2010