Mówi się, że czas jest materiałem, z którego zrobione jest życie. Nie da się ukryć, że nie mamy wpływu na jego ulotność. Wiele rzeczy podporządkowanych jest też odpowiedniej godzinie: pory snu, pracy, posiłków czy odpoczynku. Zerkając na zegar możemy jednak myśleć o czymś przyjemnym. Wystarczy, że postawimy na jego wyjątkowy design.

Drugie życie płyt winylowych

Zegar może stanowić ciekawy element aranżacji, a także w pewien sposób odzwierciedlać nasze zainteresowania, upodobania bądź charakter. Wielbiciele oryginalnych i mimo wszystko wiekowych już płyt winylowych, mogą docenić zegary wykonane właśnie z tego materiału. Mnogość tematyczna dostępnych wzorów z pewnością pozwoli wybrać każdemu coś dla siebie.

Czas płynący z naturą

Inspiracja naturą widoczna jest w wielu dziedzinach życia. Możemy ją zaobserwować w sztuce, architekturze, meblach czy w przedmiotach codziennego użytku.Ciekawym przykładem jest zegar, z którego „wylatują” motyle. Doszukując się głębszego sensu, można odnieść wrażenie, że ten projekt ukazuje ulotność czasu, a motyle symbolizują jego nieuchwytność.Taką inspirację na pierwszy rzut oka można dostrzec w zegarach wykonanych z naturalnych materiałów np. z drewna czy bursztynu.

Zegary z pasją

Zegary typu „Nixie” swoim wyglądem przypominają o tym, jak szybko ewoluuje technologia. W tym przypadku mamy czynienia z prostymi zasadami elektroniki. Wykorzystano w nich szklane lampy elektronowe, które są wypełnione neonem oraz argonem. Cyfry zrobione są z katod, wykonanych z cienkiego drutu. Jeżeli ktoś od lat wczesnego dzieciństwa uwielbiał majsterkować , a do tego interesuje się szeroko pojętą elektroniką, może być zachwycony. Taki zegar może sprawić, że nie jednej osobie zakręci się łezka w oku na wspomnienie czasów, kiedy technika nie była jeszcze aż tak bardzo rozwinięta, a proste urządzenia można było wykonać przy odrobinie wiedzy i talentu.

Data dodania: 23.06.2015