Stare powiedzenie mówi, że to co dla jednych jest bezużytecznym śmieciem, dla innych może stanowić prawdziwy skarb. Doskonałym odzwierciedleniem tego podejścia są meble ze starych opon samochodowych zaprojektowanych przez urugwajską grupę recyclingową Eccotrack.

Projektanci mebli po raz kolejny udowadniają, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Kanapy, bujane fotele, stoliki kawowe, ławki to tylko kilka przykładów wykorzystania starych opon samochodowych.

Moda na powtórne wykorzystywanie zużytych materiałów wciąż jest silna w środowisku artystycznym. Widzieliśmy już palety przemysłowe przetwarzane na meble, lampy ze starych plastykowych butelek, a teraz nadszedł czas na elementy wyposażenie zrobione ze starych opon.

Eccotrack to kolektyw designerów, którym zależy na tworzeniu mebli z niedrogich materiałów, przyjaznych środowisku naturalnemu. Zaprojektowane przez nich fotele, stoliki i ławki ze zużytych opon samochodowych mogą przypaść do gustu wszystkim fanom motoryzacji. Niewątpliwie dobrze wyglądałyby we wnętrzach komercyjnych, np. w salonach samochodowych lub tematycznych pubach, ale sprawdzą się także w prywatnych domach. Ze względu na to, że są odporne wilgoć niestraszny jest im deszcz czy śnieg. Zdadzą zatem egzamin na ciekawe meble ogrodowe czy wyposażenie tarasu.

Meble stworzone przez Eccotrack należą do grupy projektów nieoczywistych.Jest to jedna z ich największych zalet, ktora może sprawić, że staną się popularne na szerszą skalę.

Data dodania: 09.06.2013