Już dawno przestało być miejscem do przechowywania starych i nieużywanych rzeczy. Przy odrobinie wyobraźni i kreatywności może stać się piękną sypialnią, kuchnią, biurem czy pracownią. Poddasze, bo o nim mowa, jest dziś najbardziej atrakcyjnym pomieszczeniem w domu. Rzućmy okiem na kilka niebanalnych aranżacji.

Poddasza mają niewątpliwie szczególny urok. Projektowanie wnętrza na strychu wiąże się jednak z wieloma wyzwaniami. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się kilku inspirującym realizacjom.

Poddasze doskonale sprawdza się jako sypialnia. Te wybrane przez nas sprawiają wrażenie przestronnych i przytulnych dzięki zastosowaniu jasnych barw na ścianach oraz meblom w ciepłych odcieniach beżu i brązu, a także delikatnym dodatkom w naturalnych kolorach. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie na jednej ze ścian lub suficie drewnianej boazerii. Drewno sprawdza się także na podłodze sypialni. Dodatkowym atutem wnętrza jest widoczna więźba dachowa w kontrastujących ze ścianami kolorach. Klimat w sypialni tworzą też surowe kamienie lub cegły na ścianach bądź kolumnach.

Poddasze to z reguły najcichsze miejsce w całym domu. Z dala od zgiełku salonu i kuchni, strych jest idealnym miejscem, aby umieścić w nim biuro. Przestronna powierzchnia biurowa, z dużą ilością miejsca do przechowywania materiałów niezbędnych do pracy, dodatkowym stołem i krzesłami, umożliwiającymi spotkania zespołu, to bez wątpienia marzenie każdego pracującego w domu.

Któż z nas nie marzył kiedyś o prywatnym salonie gier z konsolą, stołem bilardowym czy tenisowym? Kogo nie ucieszyłby przytulny pokój z dużym telewizorem i zestawem kina domowego oraz kanapami, dzięki którym spotkania z przyjaciółmi będę jeszcze większą przyjemnością? Strych to doskonała przestrzeń do zorganizowania pokoju rozrywki i przytulnej części wypoczynkowej. Szafy, półki i wbudowane schowki pomogą rozplanować wszystkie niezbędne akcesoria. A kominek podkreśli atmosferę miejsca.

Jesteśmy przekonani, że każde dziecko chciałoby mieć swoje własne, wyjątkowe miejsce w domu. Przeniesienie pokoju pociechy na poddasze zagwarantuje jej więcej prywatności. Przepis jest bardzo prosty. Wystarczy pomalować ściany farbami o żywych kolorach, umieścić na nich kilka ozdób, na podłodze położyć dywan w młodzieżowych wzorach, dodać przytulne łóżko i biurko – wymarzony pokój jest gotowy!

Data dodania: 23.02.2014