Austriacki producent olejowanych podłóg drewnianych – firma mafi – stworzyła nietypową kolekcję podłóg z wyrzeźbionymi wzorami, które sprawdzą się zarówno w dziecięcym pokoju, jak i w restauracji czy klubie.

Kolekcja mafi Carving jest odzwierciedleniem filozofii firmy, która zakłada używanie jedynie naturalnych materiałów. Podłogi z tej serii mają być wyjątkowe i niepowtarzalne, dokładnie tak jak natura.

Aby zaprezentować swoje możliwości, firma mafi stworzyła kilka wersji wzorzystych podłóg, których nietypowy design ma być dopasowany do potrzeb różnych osób i wymagań konkretnych pomieszczeń.

Carving Kids – stworzone do malowania

Kolekcję rzeźbionych przy użyciu technologii CNC podłóg otwierają serie Carving Kids I i II – podłogi z wzorami przypominającymi dziecięce rysunki.

Przy tworzeniu tej kolekcji mafi brała pod uwagę fakt, że wiele z naszych cech osobowości i umiejętności wykształca się w ciągu pierwszych kilku lat życia. Podłogi Carving Kids pozwalają bowiem rozbudzać kreatywność najmłodszych.

Jak przekonuje producent: –Ta podłoga została stworzona do malowania i kolorowania, więc dzieci mogą same tworzyć wnętrza swoich pokojów.

Carving Nana I i Empire I – modne, a zarazem uniwersalne

Designerzy firmy bacznie obserwują światowe trendy, ich szczególną uwagę przykuła tendencja do minimalizacji rodzajów użytych materiałów, która jest lansowana przez architektów. W przypadku mafi filozofia ta przekłada się na wykorzystywanie tych samych materiałów i wzorów na podłogi, sufity, okładziny ścienne oraz meble.

Odzwierciedleniem tego podejścia są serie Carving Nana I oraz Empire I utrzymane w stylu vintage. Oprócz podłóg w tej serii dostępne są także okładziny ścienne, które z powodzeniem mogą zastąpić płytki czy tapety w ekskluzywnych wnętrzach.

Carving Club – szkocka krata w SPA

Coraz częściej w nowoczesnych salonach SPA i klubach Wellness montowane są drewniane podłogi, które idealnie wpasowują się w aranżację miejsc przeznaczonych do relaksu.

W wilgotnych pomieszczeniach bardzo istotna jest antypoślizgowość, która znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi seria Carving Club o wzorze szkockiej kraty – podłoga, której struktura skutecznie zabezpiecza przed poślizgiem. Materiały z tej kolekcji mogą zostać użyte także jako wykończenie ścian.

Carving Paisley I – magia ornamentów

Marzysz o bogato zdobionej podłodze z głębokimi strukturami lub posiadającej delikatnie zarysowany wzór? A może chciał(a)byś połączyć te dwa style? Odpowiedzią na Twoje potrzeby może być podłoga z serii Carving Paisley I, która jest pokryta modnymi i bardzo efektownymi wzorami. Materiały z tej serii sprawdzą się także jako dekoracje ścian, sufitu oraz mebli.

Carving Grunge I – bunt rodem ze Seattle

Nawiązania do powstałego w latach 80. nurtu muzyki rockowej powracają cyklicznie zarówno w modzie odzieżowej, jak i w elementach wystroju wnętrz. Seria podłóg Carving Grunge I adresowana jest głównie do barów, restauracji, hoteli i sklepów, które stawiają na unikatowy design.

Możliwość dopasowania wzoru do pozostałych elementów identyfikacji wizualnej firmy pozwala utrwalić w świadomości markę i stworzyć dedykowaną podłogę do konkretnego miejsca.

Data dodania: 09.03.2011