W miejscowości Dongnai w Wietnamie zakończono budowę przedszkola rolnego. Jego wnętrze przeznaczone jest dla 500 dzieci. Autorami projektu są architekci z firmy Vo Trong Nghia. Obiekt został wybudowany na powierzchni 3800 metrów kwadratowych.

Tropikalne wyzwania

Projekt budynku uwzględniał tropikalny klimat miejsca w którym miał powstać. Zieleń umieszczona na dachu przedszkola, została dopasowana do panujących tam specyficznych warunków pogodowych. Trzy pierścienie ogrodów nie są ze sobą połączone i stanowią oddzielne zamknięte elementy. Takie rozwiązanie ma zapewnić bezpieczne użytkowanie przez dzieci – uczęszczające do przedszkola.

Ekologiczne podejście

System zasilania całego budynku jest energooszczędny, a woda ogrzewana jest za pomocą energii słonecznej. Obiekt został zbudowany głównie z betonu, a także materiałów recyklingowych. Pozwoliło to na zmniejszenie negatywnego wpływu na lokalne środowisko oraz zminimalizowało koszt inwestycji. Wszystkie urządzenia oraz rozwiązania ekologiczne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było je bez problemu zobaczyć. Mają one pełnić funkcję edukacyjną i uświadomić dzieci od najmłodszych lat, że warto dbać o lokalne środowisko. Taki zabieg ma też kształtować w nich świadomość ekologicznego życia.

Data dodania: 27.11.2014