Atmosfera przygody, odkrywanie nieznanych lądów, podróż w najdalsze zakątki świata… bez wychodzenia z domu. Przekonaj się jak łatwo i skutecznie można zaspokoić swoją ciekawość świata, a przy tym ożywić wnętrze.

Jest wiele sposobów aranżacji ścian: można je pomalować, nakleić tapetę, położyć klinkier… Każda z tych metod jest znana i stosowana jest od lat. Dziś skupimy się na fototapetach – bardzo modnych kilka lat temu, teraz znów wracających do łask.

Fototapety to idealny wybór dla osób, które lubią efektowne metamorfozy wnętrz, szybkie i spektakularne zmiany! Fototapety wprowadzą niepowtarzalną atmosferę w pomieszczeniu.

Na rynku ich wybór jest imponujący – można dobrać wzór pasujący innych elementów wystroju wnętrza, a także do charakteru i zainteresowań jego mieszkańca.

Globus na ścianie

Fototapeta, na której odnaleźć można zdjęcia obrazujące zabytki starych cywilizacji i nowoczesne metropolie, plany linii metra i labirynty, drogowskazy i gigantyczne mapy.

Natura

Ożyw ścianę, wprowadź kolor, formę i głębię. Taka fototapeta ujmuje pięknymi kształtami kwiatów czy gałęzi drzew.

Kuchenne klimaty

W kuchni warto wybrać fototapety ze specjalną powłoką odporną na wysokie temperatury, tłuszcz oraz inne zabrudzenia. Świetnie będą tu wyglądały ściany ozdobione soczystymi owocami, kolorowymi kwiatami lub apetycznymi słodkościami. W takim otoczeniu wszystko będzie smakować naprawdę wspaniale!

Architektura

Odpowiednio wkomponowane wzory i kolory zabiorą Cię w daleką podróż…

Abstrakcja

Abstrakcyjne fototapety to duży krok do nowoczesności. Takie “naklejki” mają wiele zalet, a jedną z nich jest niebywała zdolność do przyciągania spojrzeń. Inność w każdej formie jest dla naszych zmysłów jak magnes – przyciąga i budzi pragnienie poznania.

Dla dzieci

Fototapety są świetnym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym, gdzie ściany muszą być gładkie – chropowaty tynk lub dekory mogłyby stanowić niebezpieczeństwo dla dziecka. Fototapety z wizerunkiem postaci z bajek czy zdjęciami zwierząt na pewno spodobają się naszym pociechom. Pokryte są warstwą laminatu, dzięki czemu są odporne na zabrudzenia.

Fototapety dzięki którym pokoik dziecka przeistoczy się w zaczarowany las, wyspę skarbów, komnatę małej księżniczki… Inspirujące wzory, ciekawe kolory i całe mnóstwo fantastycznej zabawy.

Ściana pokoju dziecka powinna być wesoła i kolorowa jak dzieciństwo!

Szkoła z inspiracją

Ściany bez wyrazu na stałe wpisały się w obraz klasowych pomieszczeń i korytarzy. Nie przywiązując uwagi do ich wystroju nie zdajemy sobie sprawy jak wiele traci się nie tylko na ogólnym wyglądzie, ale również jak odpowiednia aranżacja wpływa na jakość nauki. Właściwie dobrana kolorystyka czy też konkretne kształty mogą nie tylko przyczynić się do tego, że wnętrze stanie się bardziej przyjazne, ale również sprawić, że wiedza będzie szybciej przyswajana.

Jak na plaży

Fototapety inspirowane kolorytem oceanów i mórz, na których pojawiają się kolory jasne z piaszczystych plaż, nieco ciemniejsze z burzliwych morskich wód czy ciemne, głębokie i mroczne jak kamienne wybrzeża.

Dla sportowego ducha

Wzór fototapety powinniśmy dobrać odpowiednio do naszych zainteresowań. Na ścianach mogą znaleźć się motory, samochody, piłkarze…

Papierowe, zmywalne, lateksowe, winylowe, ze zdjęciem… Jeśli lubisz sztukę, możesz okleić ściany w salonie czy sypialni powiększoną kopią ulubionego dzieła malarskiego, fotografii, grafiki lub plakatu.

Data dodania: 25.05.2011