Choć za oknem jeszcze zima, warto już teraz pomyśleć o relaksie na świeżym powietrzu w przydomowym ogrodzie. Jeśli znudziły Wam się Wasze dotychczasowe ogrodowe meble i szukacie odmiany, mamy dla Was ciekawą propozycję – fotel Garden Egg Chair.

Ikona designu

Garden Egg Chair jest jednym z najpopularniejszych klasyków wśród mebli ogrodowych zaprojektowanym w 1968 roku przez Petera Ghyczy.

Peter Ghyczy urodził się w 1940 roku w Budapeszcie, studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie, a następnie ukończył studia architektoniczne na Uniwersytecie w Aachen.

Pierwsze projekty Garden Egg Chair powstały w czasie, gdy Ghyczy pracował dla firmy Reuter. Z początkiem lat 70. przeniósł się do Holandii, gdzie założył firmę Ghyczy Selection BV, w której zaczęto produkcję Garden Egg Chair.

 

Źródło: Ghyczyselection

Fotel inspirowany kształtem jajka

Fotel Garden Egg Chair jest idealnym przykładem połączenia z pozoru dwóch sprzecznych koncepcji. Fotel łączy w sobie klasyczny modernizm z elementami stylu Art Deco – czyli połączenie klasycznej funkcjonalności z zabawą.

Kiedy fotel nie jest używany, możemy złożyć oparcie – po jego złożeniu fotel swoim kształtem przypomina jajko.

Garden Egg Chair z powiedzeniem może zagościć w ogrodzie, jak i we wnętrzach mieszkalnych. Wnętrze fotela wyścielone jest miękkimi i komfortowymi poduszkami. Składane oparcie fotela pozwala na jego łatwe i wygodne przechowywanie, a wyjmowane poduszki ułatwiają utrzymanie go w czystości.

Fotel jest dostępny w wielu kolorach. Obecnie do jego produkcji wykorzystuje się inne tworzywa niż pierwotnie, co jednak nie zmieniło jego pierwotnej formy i ponadczasowego designu.

W Polsce produkt dostępny jest wyłącznie na zamówienie m.in. na stronach: customform.pl, gooddesign.com.pl i luxdesign.com.pl. Koszt Garden Egg Chair waha się w granicach od 1000 do 2000 zł.

Data dodania: 20.01.2012