Trójkąty, kwadraty, trapezy czy koła stanowią często motyw przewodni w dekoracjach wnętrz. Fascynacja geometrią stanowi nowoczesny trend, który chętnie wykorzystywany jest w aranżacjach pomieszczeń.

Płytki z uwagi na swój kształt, nawiązują do geometrycznych kształtów. Ich producenci jednak coraz chętniej wykorzystują ciekawe, symetryczne wzory także do tworzenia wzorów i struktur. Znajdują one zastosowanie w dekoracji ścian, mebli czy tworzą unikalne podłogi.

Wciągająca kuchnia

Kuchnia nie musi być nudna i stonowana. W przypadku użycia harmonijnych kształtów można uzyskać idealne połączenie z resztą wyposażenia. Ciekawym rozwiązaniem może być podłoga, której geometryczny, powtarzalny wzór stworzy złudzenie trójwymiarowego podłoża. Z kolei ścianę nad blatami kuchennymi można urozmaicić za pomocą płytek w kształcie heksagonów, porzucając tradycyjne prostokątne kształty.

Relaksujące kształty

Wieczorna kąpiel, to nierzadko jedyny czas, podczas którego możemy zaznać relaksu po męczącym dniu. Dlatego warto zadbać o to, aby aura pomieszczenia pozwalała czerpać nam jak najwięcej przyjemności. Nowoczesne podejście do aranżacji łazienek otwiera wiele możliwości. Łączenie ciemniejszych płytek z jaśniejszymi odcieniami gwarantuje uzyskanie znakomitego kontrastu. Aby dodać łazience więcej „blasku”, można również wykorzystać metaliczne produkty. Praktycznie tylko wyobraźnia ogranicza różnorodność połączeń kształtów geometrycznych.

Pasuje do wszystkiego

Geometria jest na tyle uniwersalna, że może także stanowić drobny element wykończeniowy, który komponuje się z innymi stylami. Doskonałym tego przykładem są wieszaki na ubrania w kształcie brył, autorstwa hiszpańskiego projektanta Octavio Asensio. Kolekcja „GANCHO” stanowi zarówno element dekoracyjny, jak i użyteczny. W przypadku, kiedy na wieszakach nie znajdują się żadne ubrania, subtelne trójwymiarowe i geometryczne kształty stanowią samodzielną dekorację pomieszczenia.

Autor: Radosław Kaczmarek

Data dodania: 31.08.2015