Marzysz by mieć dom, który przypomina statek kosmiczny? Chcesz mieszkać we wnętrzach przyszłości? Nic prostszego. Styl Hi Tech jest dziś popularniejszy niż kiedykolwiek, dlatego zakup nowoczesnych elementów wyposażenia wnętrza nie stanowi żadnego problemu.

Metal i szkło. Tworzywo sztuczne. Surowość i prostota konstrukcji. Brak elementów drewnianych, skomplikowanych dekoracji czy wzorzystych tapet – to recepta na wnętrze z high-tech. Stoły z prostokątnymi lub okrągłymi, szklanymi blatami. Krzesła z metalowymi nogami i oparciami, stoliki na kółkach. Do tego proste szafy ze szklanymi półkami. Wszystko to w przestronnych pomieszczeniach podzielonych na obszary funkcjonalne działowymi ściankami. Hołdem dla najnowszej mody są drzwi w aluminiowej ramie z tłuczonego szkła, z diodami led. To jeszcze nie wszystko. Miłośnikom luksusowych detali producenci oferują drzwi wykonane z wielowarstwowego szkła, które po otwarciu wydzielają przyjemny zapach, dzięki umieszczonym pomiędzy warstwami butelkom z olejkiem, który można uzupełniać i zmieniać w zależności od upodobań i nastroju.

Do wnętrza w stylu hi-tech idealnie nadają się meble tapicerowane o geometrycznej formie. Właściciele tych surowych wnętrz najczęściej decydują się na kanapy składające się z kilku modułów, które można dowolnie łączyć ze sobą. Często taka sofa stanowi jedyny tzw. jasny punkt w pomieszczeniu. Wybierając ją należy bezwzględnie zapomnieć o pstrych kolorach. Warto zainwestować w tapicerkę monochromatyczną np. niebieską czy czerwoną, która bardzo dobrze kontrastuje z metalowymi elementami wystroju wnętrza. Inwestorów z nieograniczonym budżetem designerzy kuszą meblami zmieniającymi kolor pod wpływem dotknięcia.

Kluczowy w aranżacji wnętrza w stylu hi-tech jest dobór oświetlenia. Zapomnijmy o klasycznych żyrandolach, kryształowych wisiorkach, motywach kwiatowych czy delikatnych papierowych latarenkach. Ich miejsce w nowoczesnym wnętrzu zajmują liczne, wbudowane systemy oświetleniowe, w połączeniu z kaskadą lamp halogenowych. Odpowiednia gra światłem umożliwia podział przestrzeni na strefy, tworzy granice między kuchnią a jadalnią czy salonem i sypialnią.

Światła powinny także dostarczać duże okna, wyposażone w pionowe bądź poziome żaluzje. By dom nie przypominał biura okna należy ożywić zasłonami.

Płucami wnętrza hi-tech są jasne ściany w odcieniach szarości i beżu ożywione jedynie dużymi czarno-białymi fotografiami w lekkiej, metalowej konstrukcji lub abstrakcyjnymi obrazami.

Znamienne w stylu hi-tech jest eksponowanie kabli, rur i przewodów powietrza, które w klasycznie urządzonych pomieszczeniach są z reguły ukrywane. Hi-Tech opiera się na prostych, geometrycznych kształtach. Półokrągła kanapa, kwadratowy dywan i lampa w kształcie stożka. I tu należy jednak uważać by nie przesadzić. W przeciwnym razie twój dom może przypominać klasę matematyczną.

Najlepszą dekorację i uzupełnienie wnętrza stanowić będzie duże akwarium z egzotycznymi rybkami.

Data dodania: 16.12.2013