Moda na ekologię staje się coraz bardziej zauważalna we wnętrzach. To nie tylko meble czy dodatki z recyklingu oraz oszczędność wody i energii, ale i stawianie na jakość oraz trwałość materiałów. Na jakie elementy łazienki powinniśmy zwrócić uwagę, aby wpisywała się w nurt eko zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym?

Kolory ziemi

W ekologicznej łazience postawmy na jasne barwy, takie jak biel i odcienie szarości czy odcienie pastelowe, takie jak  różowy, błękitny lub brzoskwiniowy. Te kolory dobrze odbijają światło, dzięki czemu wnętrze stanie się optycznie większe i jaśniejsze – będzie zatem potrzebować mniej sztucznego oświetlenia (w przypadku, gdy w łazience znajduje się okno, dopełnieniem będą rolety z naturalnego tworzywa).

Elementem, który wyróżnia każdą łazienkę są oczywiście płytki. Te w naturalnych barwach i o roślinnych motywach skutecznie wprowadzą do pomieszczenia świeżość i będą sprzyjały relaksowi. Jedną z najnowszych propozycji wpisujących się w ten nurt jest kolekcja Touch Ceramiki Tubądzin.

W jej skład wchodzą matowe płytki podstawowe: Touch White (białe z lekkim połyskiem), Touch Mint (w odcieniu mięty) i Touch Green (o kolorze butelkowej zieleni z błyszczącą patyną). Wśród płytek dekoracyjnych znajdziemy te w stylu floralnym w białej i zielonej wersji. Wszystkie występują w rozmiarze 598 x 298 mm.

 

Kolekcja Touch, źródło: Ceramika Tubądzin

Woda pod kontrolą

W przypadku armatury dobrze jest zwrócić uwagę m.in. na znajdujący się w baterii perlator mieszający wodę z powietrzem, dzięki czemu strumień wody sprawia wrażenie silniejszego niż jest w rzeczywistości. Warto przy tym wybrać baterię jednouchwytową, która pozwoli na szybsze i łatwiejsze ustawienie temperatury i intensywności strumienia.

 

źródło: FERRO

Zarówno oszczędność wody, jak i możliwość zrezygnowania z toksycznych środków chemicznych zapewniają specjalne powłoki na ceramice łazienkowej i kabinach prysznicowych. Ograniczają one osadzanie się kropel i zanieczyszczeń na powierzchni, a przy tym ułatwiają utrzymanie armatury w czystości.
Ekonomiczność łazienki pozwolą zwiększyć też miski toaletowe o specjalnym kształcie, który umożliwia spłukiwanie przy użyciu mniejszej ilości wody.

 

Kolekcja Touch, źródło: Ceramika Tubądzin

[KK]

Data dodania: 19.08.2019