Można w nich przechowywać buty, książki, zabawki i dokumenty. Doskonale sprawdzają się w każdej przestrzeni. Designerskie meble modułowe Kontur, bo o nich mowa zmienią nudne pomieszczenia w niepowtarzalne wnętrza zaledwie w kilka chwil.

Kontur, stworzony przez duet Fritz und Franken – młodych i kreatywnych projektantów, to system mebli modułowych, przeznaczonych zarówno do mieszkań jak i przestrzeni biurowych. Jego prosta konstrukcja nie wymaga żadnych narzędzi do montażu, a stabilność jest zapewniona przez płozy umieszczone wzdłuż krawędzi sześcianu, które uniemożliwiają przesunięcie.

Moduły wykonane są z laminatu wysokociśnieniowego HPL (high pressure laminates), warstwowego tworzywa termoutrwaldzalnego, powstałego z kilku warstw papieru impregnowanego żywicą fenolową oraz papieru dekoracyjnego impregnowanego żywicą melaminową w warunkach wysokiego ciśnienia 7-9 MPa oraz temperatury ok 150 °C. Konstrukcja ta spełnia europejskie normy ochrony środowiska. Dodatkowo jest odporna na wilgoć, uderzenia i łatwa do utrzymania w czystości. Dzięki niskiemu ładunkowi elektrostatycznemu na meblach nie osiada kurz.

Kontur sprawdza się znakomicie, jako miejsce do przechowywania przedmiotów codziennego użytku, takich jak buty, książki i zabawki. Pomoże także stworzyć przestrzeń do pracy i nauki a nawet do odpoczynku przy kawie, ponieważ jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Dostępny w 9 uniwersalnych kolorach: białym, jasnoszarym, ciemnoszarym, trzech odcieniach niebieskiego, dwóch zielonego i czerwonym.

Data dodania: 31.07.2014