Dorota Koziara to artystka i designerka, która już lata temu udowodniła, że potrafi wpłynąć na światowe trendy. Tym razem na targach Coverings 2019 na Florydzie pojawiła się jej kolekcja Cielo e Terra, zainspirowana kolorami Polski.

Stworzona dla Ceramiki Tubądzin kolekcja Cielo e Terra swoją premierę miała na Targach Cersaie w Bolonii, we wrześniu 2018 roku, ale wciąż wpisuje się w kolorystyczne trendy. Składa się z pastelowych odcieni, zwłaszcza pudrowego różu. Można zobaczyć w niej też brudny błękit czy jasne odcienie szarości. Inspiracją do stworzenia kolekcji były kolory polskiego pejzażu.

 

źródło: Biuro Prasowe Tubądzin

W mojej pracowni przestudiowaliśmy kolorystykę polskiego pejzażu i stworzyliśmy jej wypadkową, która stała się bazą do tej kolekcji. Mamy w niej cztery kolory ziemi, cztery kolory nieba plus dodatkowo róż, który tak naprawdę często występuje na granicy nieba i ziemi. W naszym klimacie nie mamy turkusu, takiego jaki jest na przykład na południu Europy, na Sycylii czy w Hiszpanii. W większości nasze kolory są bardziej stonowane. Powstała wypadkowa, która oddaje polski pejzaż w delikatny sposób – mówi Dorota Koziara, autorka kolekcji Cielo e Terra.

 

źródło: Biuro Prasowe Tubądzin

Kolekcja Cielo e Terra wykorzystuje połączenia różnorodnych materiałów we wnętrzach i na elewacjach, co sprzyja aranżowaniu wnętrz o odmiennym charakterze i przeznaczeniu. Użycie barwionej masy zapewnia kolekcji wysokie parametry techniczne, dlatego sprawdzi się ona zarówno w przestrzeniach prywatnych oraz publicznych, a także jako elewacja. Sprawdzi się zatem w domach, a także w takich miejscach jak lotniska, korytarze metra, hotelowe hole, restauracje, uczelnie czy szpitale.

 

źródło: Biuro Prasowe Tubądzin

Kolekcja składa się z dziewięciu barwionych płyt o modularnych formatach (240×120 cm, 120×120 cm, 120×60 cm, 60×60 cm) i jest produkowana w dwóch grubościach: 6 mm i 10 mm. Opiera się na module, co pozwala na szerokie wykorzystanie jednej płyty bądź łączenie różnych formatów w jedną część.

[KK]

Data dodania: 24.06.2019