Już niedługo nasze domy powinny nabrać ciepłych barw, a to za sprawą najmodniejszych kolorów roku 2019 wybranych przez Pantone, Tikkurilę oraz Dulux. Mimo że nie są identyczne, ich punktem wspólnym na pewno jest natura – w roli głównej rafa koralowa, flamingi i… miód.


Narastające zainteresowanie ochroną przyrody znalazło swoje odbicie w wyborze kolorów, które w nadchodzącym roku zawładną wnętrzami. Okazuje się, że będzie nam ciepło, przytulnie i elegancko.

Pantone ocala rafę

Piękno powoli wymierającej rafy koralowej docenili eksperci Pantone, którzy na rok 2019 wybrali Living Coral. To energetyzująca barwa, która wprowadzi do wnętrz ciepło, a przy tym sporą dawkę pozytywnej energii. Kolor ten będzie doskonale współgrał z naturalnymi tonami drewna, a również miedzianymi i czarnymi dodatkami.

 

Pantone

Tikkurila i dzikie Flamingo

Propozycja Tikkurili znajduje się w tej samej gamie kolorystycznej, co wybór Pantone. Producent farb na kolor roku 2019 wytypował Flamingo – odważny odcień różu, który przywołuje na myśl dziką naturę, a jednocześnie zaraża optymizmem. Można go wprowadzić do aranżacji na dwa sposoby -„ton w ton”, komponując go ze zbliżonymi odcieniami i czerwienią, a także na zasadzie kontrastu z żółcieniami i błękitami.

 

Tikkurila

Cud-miód w palecie Dulux

Ciepło i domowa atmosfera to wartości, na co które postawił także Dulux. Jego Spiced Honey to elegancja z zachowaniem przytulnego nastroju. Wnętrze w tym odcieniu z pewnością przyniesie ukojenie i spokój w prawdziwie nowoczesnym wydaniu. Spiced Honey stworzy zgrany duet z mocnymi, nawet czarnymi dekorami. Dobrze będzie prezentował się też w zestawieniu z burgundem i szarościami.

 

AkzoNobel

W tym roku nie ma miejsca na minimalistyczne wnętrza w chłodnych barwach. Czas pobudzić wyobraźnię i puścić wodze fantazji – kolory 2019 zdecydowanie temu sprzyjają.

[KK]

Data dodania: 07.01.2019