Za sprawą niemieckiego fotografa Sebastiana Errasa możemy spojrzeć na Londyn z niecodziennej perspektywy. Artysta stworzył przewodnik po najciekawszych miejscach stolicy Anglii, w których warto spojrzeć… pod swoje nogi.

Sebastian Erras jest miłośnikiem podróży oraz fotografii. Nie dziwi więc fakt, że postanowił łączyć obie pasje i jest autorem tysięcy zdjęć z różnych zakątków świata. Niemiec jest znany również z nietypowych fotografii podłóg. W swoim dorobku skompletował m.in. najciekawsze miejsca we Francji, Hiszpanii czy Włoszech. Teraz przyszedł czas na Wielką Brytanię, a dokładnie Londyn.

Patrz pod nogi

„London Floor” to projekt powstały we współpracy z Pixaprinting. Kolekcja zdjęć fotografa ma spowodować, że turyści będą nie tylko oglądać to, co widzą przed sobą, ale także to, co znajduje się pod nimi. W ramach projektu powstała specjalna mapa, na której zaznaczone są odwiedzone i sfotografowane przez Sebastiana Errasa miejsca. Znakiem szczególnym każdego zdjęcia są specyficzne buty artysty.

Wśród najciekawszych miejsc można znaleźć m.in. salę budynku znajdującego się na Fulham Road. Znajduje się tam gigantyczna mozaika, na której widnieje ludzik Michelin wykonany z białych opon.

Restauracje

Wiele ciekawych wykończeń podłóg można znaleźć w londyńskich restauracjach i pubach. Są tu powierzchnie, na które miały wpływ różnorodne nacje. W taki oto sposób artysta odwiedził restauracje należące do Izraelczyków, Hiszpanów, Hindusów oraz oczywiście Brytyjczyków.

Wewnętrzne sekrety

O tym, że Londyn potrafi trzymać w sekrecie wiele przepięknych miejsc, Sebastian Erras przekonał się przechadzając się bocznymi uliczkami tego miasta. Przemierzając jedną z nich, trafił do sklepu mieszczącego się przy Calvert Avenue. Wnętrze O’Dell’s tak go urzekło, że stwierdził, iż jest to jeden z najbardziej eleganckich sklepów z odzieżą męską, jaki do tej pory widział. Podkreśla to zarówno wnętrze, jak i przepiękna podłoga wykonana z kafli.

Duch miasta

Niemiecki artysta jest zdania, że podłogi potrafią wiele powiedzieć o duchu miasta. To one tworzą niepowtarzalną atmosferę w danej lokalizacja. Podłogi kościołów odzwierciedlają podniosły ton miejsca, natomiast te w pubach czy restauracjach mają umilić pobyt gości.

Autor: Radosław Kaczmarek

Data dodania: 08.08.2016