Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w domu – od niego w dużej mierze zależy nasze zdrowie, wypoczynek i dobre samopoczucie. Nic więc dziwnego, że często jest to najdroższy mebel w całym wyposażeniu naszego domu. Jakie łóżko wybralibyście, gdyby zasoby portfela były nieograniczone? 

Kilkaset…

Nawet jeśli nie dysponujesz zbyt imponującym budżetem, nie oznacza, że musisz spać niewygodnie. Łóżko znajdziesz bowiem nawet za kilkaset złotych. Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że nie będzie to zakup na długie lata – tańsze meble zawsze wykonywane są kosztem materiałów o gorszej jakości, przez co nie wytrzymują one zwykle zbyt długo. Kupno taniego łóżka jest również ciekawym rozwiązaniem dla miłośników częstych zmian – w takim wypadku wymiana mebla nie będzie się w końcu wiązała z wysokimi kosztami.

Kilka tysięcy…

Najczęściej spotykane na rynku są jednak łóżka w przedziale kosztowym od tysiąca do dwóch i pół tysiąca złotych. Jest to cena za którą z pewnością zakupimy już mebel, które posłuży kilka dobrych lat. Najpopularniejsze są łóżka z drewnianą ramą (najczęściej drewno bukowe lub dębowe) z dokupowanym materacem – bardziej lub mniej twardym, w zależności od preferencji. Łóżko w tej grupie cenowej można zamówić również bezpośrednio u stolarza.

Kilkadziesiąt tysięcy…

Łóżko za 10 tysięcy to szaleństwo? Cóż, na pewno to luksus, na który niewielu może sobie pozwolić. Z czego i jak musi być zrobione łóżko, żeby osiągnąć taką cenę? Zwykle jest to mebel, który charakteryzuje oryginalny design, a materiały z których został wykonany są nietypowe np. drogie, egzotyczne drewno, prawdziwa skóra, kamienie szlachetne. Takie meble bardzo często wykonywane są też w całości lub częściowo ręcznie.

Kilkaset tysięcy…

Tak, to prawda – takie łóżka istnieją. Czy znajdują wielu nabywców – nie wiemy. Rzadko występujące, szlachetne materiały, wyszukany design – z pewnością to wszystko znajdziemy w łóżku wartym tyle samo co wysokiej klasy samochód. Tylko czy na takim łóżku rzeczywiście śnią się lepsze sny, niż na tym, o którym pisaliśmy na samym początku? Życzymy Wam drodzy Czytelnicy, byście kiedyś mieli okazję się o tym osobiście przekonać!

Data dodania: 19.09.2012