Łazienka powinna być przede wszystkim schludna, elegancka i wygodna. Często jest to jednak pomieszczenie, które służy także do relaksu podczas ciepłej kąpieli. Pofantazjujmy zatem. Przyjrzyjmy się niektórym luksusowym wykończeniom łazienek.

Grota przyjemności

Łazienka wykończona na styl jaskini, w której można poczuć się jak w zupełnie innym świecie. Niekonwencjonalna i fascynująca aranżacja jest dziełem Philipa oraz Cathrine Jesters. Największe wrażenie mogą robić skalne klify ustawione w narożnikach łazienki. Uzupełnieniem tej koncepcji są białe kamienie rozłożone dookoła wanny, a także jasna kolorystyka elementów kontrastująca z grafitowymi odcieniami ścian.

Własne SPA

Jeżeli ktoś jest fanem odpoczynku i potrafi spędzać długie godziny na oddawaniu się błogiej przyjemności, z pewnością będzie zachwycony projektami łazienek, które oferują relaks w najczystszej postaci. Minibasen, jacuzzi, sauna, miejsce do masażu czy nawet łóżko, mogą sprawić, że nie będzie się miało ochoty wychodzić z tego pomieszczenia. W takim wypadku należy już tylko zadbać o osobę, która będzie w stanie wykonać nam masaż czy inne zabiegi pielęgnacyjne. Łącząc to w całość otrzymujemy gotowy przepis na domowe SPA.

Nowoczesne wygody

Dla sympatyków nowoczesnych rozwiązań łazienka może osiągnąć nieznany do tej pory poziom luksusu. Jacuzzi z telewizorem, nietypowy kształt wanny czy prysznica nie powinny w tym przypadku dziwić. Wrażenie może jednak robić kabina prysznicowa w kształcie jajka, autorstwa Ariny Komarovej. Pod tym nietypowym wyglądem kryje się również jacuzzi oraz hydromasażer. Dodatkowo można zmieniać wersje kolorystyczne oświetlenia samego „jajka”. Dla pełnego efektu należy zadbać, aby łazienka była umiejscowiona w przeszklonym pomieszczeniu z imponującym widokiem na otaczającą nas panoramę.

Autor: Radosław Kaczmarek

Data dodania: 20.05.2015