Stolik kawowy jest nieodłącznym elementem każdego salonu, czy pokoju dziennego. W dobie wnętrz urządzonych w podobny sposób szukamy nietuzinkowych projektów, które wyróżnią i dodadzą aranżacji indywidualnego charakteru. Jeśli cenisz rzemieślnicze wykonanie, wysoką jakość zastosowanych materiałów, a do tego oryginalne wzornictwo, wybierz meble od polskich projektantów. Przedstawiamy trzy skrajnie inne stoliki kawowe. Różni je wiele, ale łączy jedno – polski design. 

Stolik Dali – naturalne drewno

Dla miłośników drewna proponujemy stolik kawowy Dali. Mebel o płynnej, nieregularnej formie, uzupełniony drewnianą tacą, przybierającą kształt pagórków krajobrazu, doda niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu.

Inspiracją do powstania mebla były obrazy słynnego surrealisty, Salvadora Dalí. Twórcami stolika jest poznańska grupa DŁUTO – projektanci Mateusz Ligocki i Adam Werda.

 

Made in Poland: Stoliki kawowe od polskich projektantów

Dali – grupa DŁUTO

Designerski stolik z drewna dębowego o nieregularnym kształcie blatu. Oryginalną cechą mebla jest wyjmowana taca rzeźbiona w naturalnym drewnie dębowym lub orzechowym. Oprócz walorów estetycznych taca doskonale nadaje się do przechowywania drobnych przedmiotów.

Materiał:

nogi: drewno dębowe olejowane

blat: sklejka oklejona laminatem HPL

Wymiary:

długość: 113 cm

szerokość:  61 cm

wysokość:  40 cm

 

Stolik Form-A – marmur i stal

Szukając czegoś minimalistycznego, a zarazem wyrafinowanego zwróćcie uwagę na stolik Forma – A. Surowy charakter mebla idealnie wpisuje się w estetykę industrialnych czy nowoczesnych wnętrz.

Stolik Forma – A inspirowany modernistyczną architekturą Łodzi, został zaprojektowany przez łódzką pracownię Un’common.

 

Made in Poland: Stoliki kawowe od polskich projektantów

Form-A – Un’common

Uniesiony kwadratowy blat osadzony na czarnej ramie. Blat stołu wykonany z marmuru – jednego z  najbardziej cenionych kamieni naturalnych. Prosta, harmonijna konstrukcja nóżek nadaje mu lekkość. Szlachetny marmur w połączeniu z prostą formą nada wnętrzu odważnego, ale i eleganckiego charakteru.

Stolik wykonywany jest ręcznie, przy wykorzystaniu tradycyjnych metod obróbki.

Materiał: marmur i stal

Wymiary:

szerokość: 60 cm

wysokość: 38 cm

Stolik Pencil – kolorowe kredki

Na koniec propozycja z przymrużeniem oka, czyli Pencil – stolik kawowy jak kredki. Choć na pierwszy rzut oka kojarzy się jedynie z pokojem dziecka, z pewnością  przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom współczesnego wzornictwa, lubiących zaskakiwać siebie i innych.

Stolik Pencil  to projekt Przemysława Stasinowskiego – współwłaściciela GOOD INSIDE. 

 

Made in Poland: Stoliki kawowe od polskich projektantów

Pencil – GOOD INSIDE

Niebanalny kształt Pencil ma przede wszystkim pobudzić wyobraźnię – zmienić oficjalne oblicze wnętrza na sferę bardziej kreatywną.

Mebel w całości wykonany jest z drewna dębowego. Ręcznie tłoczony i malowany. Blat stołu może być okrągły, sześciokątny lub ośmiokątny. Nogi wyglądające jak prawdziwe kredki, dostępne są również w dwóch wariantach okrągłe lub ośmiokątne.

Dostępny jest w dwóch wersjach. Jako stolik kawowy, jak również standardowy stół na wysokich nogach.

Materiał:

blat: drewno dębowe

nogi: drewno dębowe

 

[PAK]

Data dodania: 09.02.2020