Daj spokój dom to frajda – zapewniają dzieci w spotach reklamowych jednej z sieci meblowych. To zdanie przyświecało również mieszkającej w Szwecji, Tian Tang, młodej chińskiej projektantce niezwykłych mebli do rysowania, stworzonych z myślą o najmłodszych artystach.

Nie od dziś wiadomo, że młodzi odbiorcy są bardzo wymagający. Designerzy coraz częściej biorą pod uwagę ich potrzeby i oczekiwania w stosunku do projektowanych rzeczy. Niektórzy idą o krok dalej, zapraszając dzieci do współpracy. W efekcie takiej kooperacji powstał stół oraz zegar Come & Draw, łączące funkcje dekoracyjnych mebli i atrakcyjnych gadżetów.

Stolik wykonywany jest ręcznie z drewna sosnowego i pomalowany nietoksyczną farbą. Jego twórczyni w trosce o zdrowie dzieci zadbała, by wymienne papierowe kręgi były ekologiczne. Dodatkowo posiadają szwedzki certyfikat EN 71-3, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnym w oczach dbających o dobro pociech rodziców. Podejdź i rysuj stwarza nie tylko przestrzeń do rozwoju talentów malarskich, ale dzięki 225 białym i 75 kolorowym, wymiennym papierowym kręgom jest również swoistym magazynem cennych dzieł sztuki i wspomnień. Wszystkie rysunki, szkice i wiadomości mogą od teraz być przechowywane w jednym miejscu.

Czołowa projektantka Göteborga mając na uwadze rozwój najmłodszych, pomaga uwolnić ich kreatywność. Okrągły kształt stołu umożliwia jednoczesną zabawę kilku dzieciom, dzięki czemu Come & Draw doskonale sprawdza się w przedszkolach, świetlicach szkolnych i każdej przestrzeni publicznej przeznaczonej dla dzieci, a jego wymiary (blat 60 cm, wysokość 54 cm) sprawiają, że łatwo można go zmieścić również w środowisku domowym. Popularność w serwisach internetowych i magazynach wnętrzarskich sprawiła, że wszystkie egzemplarze stołu zostały wyprzedane, a Tian Tang planuje już kolejną produkcję.

Ponieważ, jak sama przyznaje nie lubi niczego marnować, z niewykorzystanych przy produkcji stołu materiałów stworzyła kolejny gadżet. W efekcie tego recyclingu powstał piękny zegar naścienny składający się z 8 kolorowych i 24 białych kart, a wykonanie cyferblatu ogranicza jedynie wyobraźnia autora.

Data dodania: 13.11.2013