Przestrzeń poza domem stała się kolejnym miejscem do zaaranżowania. Meble ogrodowe kupujemy dziś również chętnie jak sofy czy stoliki do wnętrz. Od kilku sezonów najczęściej sięgamy po te z naturalnego drewna i technorattanu. Jaki styl króluje tego lata na balkonach, tarasach i w ogrodach?

Rynek artykułów do aranżacji ogrodu rozwija się bardzo dynamicznie. Rokroroczne wprowadzane są nowe modele, a coraz więcej z nas decyduje się na wymianę swoich meblu ogrodowych, systematycznie podążając za modą i trendami światowymi.

Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów w marketach remontowo-budowlanych, czy sklepach ogrodniczych, które odwiedzamy coraz częściej. Właściciele domów z dużym ogrodem najczęściej decydują się na zakup kompletu mebli wyściełanego poduchami w modnych kolorach z wyższej półki. Posiadający do zagospodarowania balkon, czy niewielki ogródek działkowy  wybierają z reguły mniejszy i tańszy zestaw. Meble, to nie tylko krzesła, ławy i stoły ale również hamaki, huśtawki, leżaki i pawilony, po które równie chętnie sięgamy aranżując ogrodową przestrzeń.

Absolutnym hitem ostatnich lat są meble i akcesoria ogrodowe z europalet, które przy odrobinie umiejętności możemy zrobić sami.

Od kilku sezonów w ogrodach i na balkonach Polaków królują meble z technorattanu, czyli plecionej żywicy syntetycznej-https://cloveris.pl/pl/c/Meble-technorattan/14. Są one niezwykle estetyczne i łatwe w pielęgnacji. Ciągle modne są także meble drewniane. Dotychczas wybieraliśmy głównie meble z krajowych gatunków (głównie sosna), dziś w naszych ogrodach coraz śmielej goszczą meble z drewna egzotycznego. Sporą grupę fanów mają również meble stalowe z elementami szklanymi. Niesłabnącą popularnością cieszą się mniejsze zestawy składanych mebli balkonowych, wykonanych najczęściej z przyjaznego środowisku polipropylenu. Ich głównymi zaletami są lekkość, łatwość konserwacji i przechowywania. Z roku na rok producenci mebli prześcigają się we wprowadzaniu ciekawych wzorów i niespotykanych dotąd kształtów. Tego lata stawiamy na relaks, dlatego w przydomowej przestrzeni nie może zabraknąć podwieszanej, plecionej huśtawki lub wygodnej sofy.

Decydują się na zakup nowych mebli ogrodowych warto również pomyśleć o aranżacji ogrodowej przestrzeni za pomocą ciekawej zastawy stołowej, świeczników, świec i lampionów, kompletów ceramiki stołowej, puf, poduszek czy parasoli. Dobrze jest uzupełnić wszystko o elementy małej architektury ogrodowej oraz ozdobne rośliny. Wówczas nasza przydomowa oaza zyska wyjątkowy charakter.

 

Szukasz ogrodowych inspiracji? Zajrzyj tutaj!

Data dodania: 15.07.2014