Dwóch francuskich projektantów – Daniel Pouzet i Fred Frety – stworzyło dla marki Dedon niezwykłe zewnętrzne „legowisko” – skrzyżowanie hamaka, fotela ogrodowego i ptasiego gniazda – o wdzięcznej nazwie Nestrest.

Już jedno spojrzenie na ten niezwykły wynalazek powinno wywołać błogi uśmiech u każdego miłośnika leniuchowania na świeżym powietrzu. Nestrest jest bowiem w stanie spełnić większość wymagań, jakie zwykle stawiamy ogrodowym meblom: zapewnia dyskrecję, ma piękny, pasujący do naturalnego otoczenia design, a ponadto sprawia wrażenie niezwykle wygodnego.

Nestrest to w gruncie rzeczy ogromny, zabudowany kosz, w którym znajduje się przestronne miejsce do odpoczynku. Dzięki specjalnej konstrukcji i akcesoriom Nestrest może stać na ziemi lub zwisnąć na drzewie. Warunkiem zawieszenia Nestrest na drzewie jest jego odpowiednia wielkości i wytrzymałość. Zawieszony będzie poddawał się działaniu wiatru i delikatnie się kołysał.

To ogromne „ptasie gniazdo” oferuje zaciszne, intymne miejsce, w którym można uciąć popołudniową drzemkę, relaksować się bliskością przyrody, medytować, a nawet urządzić nietypowe miejsce spotkań.

Nestrest z pewnością będzie też uwielbiane przez dzieci jako miejsce szalonych zabaw. Z pewnością przypadnie też do gustu rodzicom tych najmłodszych, którzy będą mogli utulić je do snu w bezpiecznej ogrodowej kołysce huśtanej przez wiatr.

Gruszkowaty kształt Nestrest inspirowany jest istniejącymi w przyrodzie gniazdami ptaków. Twórcami tego interesującego mebla są dwa paryskie talenty designerskie – Daniel Pouzet i Fred Frety, którzy są bliskimi współpracownikami Jean-Marie Massaud’a.

Nestrest został wykonany z bardzo wytrzymałego włókna Dedon, które ma cztery centymetry szerokości, co gwarantuje solidny splot, a przy tym jest tworzywem „oddychającym”. Włókno to ma strukturę przypominającą drewno.

Zewnętrzna część gniazda dostępna jest w dwóch kolorach – białym i bardziej naturalnym, przypominającym drewno. Kolorystyka została dobrana tak, by mebel jak najlepiej komponował się z naturalnym otoczeniem. Jego wnętrze pozwala natomiast na użycie głębszych pokładów wyobraźni – materac i poduszki dostępne są w bardzo wielu różnych wzorach, fakturach, mogą być też zrobione z różnych materiałów m.in. ze skóry, z poliestru czy akrylu.

Wysokość samej „łezki” wynosi 260 cm, a średnica jej dolnej części ma aż 200 cm. Długość liny, którą może być mocowana do drzewa wynosi 150 cm. W przypadku, gdy chcemy postawić Nestrest na ziemi niezbędna będzie okrągła, obracająca się podstawka o wysokości 28 cm i średnicy 110 cm. Wisząca wersja Nestrest waży 81 kilogramów, stojąca z podstawką – 95.

Nestrest będzie można zobaczyć na żywo na wystawie firmy Dedon w przestrzeni Zona Tortona podczas mediolańskiego tygodnia designu.

Data dodania: 12.04.2011