Podłoga jest zwieńczeniem aranżacji pomieszczenia. Może być delikatna i stanowić tło dla mebli czy ścian lub przykuwać wzrok dzięki swojej niepowtarzalności. Przedstawiamy podłogi, po których nie można przejść obojętnie.

Urok natury

Piękno tej podłogi potrafi zahipnotyzować. Przyglądając się słojom możemy określić wiek poszczególnych drzew. Jest to wręcz kwintesencja podłogi wykonanej z naturalnego drewna. Taki układ drewnianych elementów wprawi w zachwyt każdą osobę, która ceni pomysłowość oraz uwielbia naturalne akcenty we wnętrzu.

Nic się nie marnuje

Koneserzy wina, sprowadzający je z najróżniejszych zakątków świata, mogą stworzyć dla siebie jedyną w swoim rodzaju podłogę. . Jak to zrobić? Ze skrzynek po winie można ułożyć podłogę, które będzie zachwycać zarówno wyglądem, jak i pomysłowością. Jest to też idealny przykład na to, jak niekonwencjonalnie można wykorzystać z pozoru niepotrzebne przedmioty.

Granice fantazji

Ludzka fantazja nie zna granic. Dowodem na potwierdzenie tej tezy mogą być podłogi, które dzięki kreatywności oraz innowacyjności wzbudzają uznanie. Optyczne iluzje sprawiające wrażenie jakbyśmy stąpali po zakrzywionej przestrzeni czy niezwykle realistycznie namalowany obraz, który powoduje, że aż strach zbliżyć się do krawędzi. To tylko nieliczne przykłady na to, w jaki sposób można równocześnie oszukać i wprawić w zachwyt nasz mózg.

Nadmorski klimat

Tym, który ciężko po urlopie rozstać się z nadmorską aurą, polecamy podłogę z wzorem piaszczystej plaży. Obserwując rysunek delikatnych nadmorskich fal, możemy myślami wrócić do cudownych chwil wypoczynku. Nie wiadomo jedynie czy mając takie widoki na co dzień, nie zniechęcilibyśmy się do tego, aby ponownie zobaczyć je na żywo.

Szklana pułapka

Dla miłośników otwartych przestrzeni oraz dla ludzi, którzy nie mają lęku wysokości idealną propozycją są przeszklone podłogi. Stosując tego rodzaju powierzchnię w górnych kondygnacjach domu, możemy stworzyć iluzję wielkiej otwartej przestrzeni. Stojąc na wysokości i spoglądając w dół można się jednak poczuć niepewnie, dlatego takie rozwiązanie polecamy ludziom o mocnych nerwach.

Autor: Radosław Kaczmarek

Data dodania: 19.06.2015