Niezwykłe dywany tureckiego producenta to nie tylko piękna ozdoba dziecięcego pokoju, ale także idealny pretekst do zabawy pomagającej rozwijać wyobraźnię malucha. Jak to możliwe? Przekonaj się sam(a).

Firma IVI Kid Carpets z Turcji, producent dywanów dla dzieci i młodzieży, poszerzyła swoją ofertę o kolekcję trójwymiarowych dywanów do zabawy, które mogą z powodzeniem konkurować z coraz wymyślniejszymi elektronicznymi zabawkami i grami. Niemożliwe? Obejrzyj zdjęcia 🙂

Dywan Traffic

Pierwsze na rynku pojawiły się dywany z kolekcji „Playing Family” przeznaczonej dla dziewczynek oraz „Traffic” adresowanej do chłopców. Wkrótce do oferty dołączyła także seria o nazwie „Farm”.

Dywan Playing Family

Tak skomponowane krajobrazy pobudzają dziecięcą wyobraźnię do kreowania własnego świata, umieszczania w nim pozostałych (często już zapomnianych i rzuconych w kąt) zabawek, które dzięki nowej aranżacji zyskują drugie życie.

W czasach, w których psycholodzy i pedagodzy z całego świata ostrzegają, że rośnie nam pokolenie „Z” – dzieci-samotników uzależnionych od gier komputerowych i telewizji, które mają problemy z odpowiednim rozwojem osobowości – takie proste, acz genialne rozwiązania są na wagę złota.

Dywany te umożliwiają bowiem dzieciom wspólną zabawę z rówieśnikami, która rozwija ich wyobraźnię i kształtuje prawidłowy rozwój społeczny. W takich zabawach z przyjemnością mogą uczestniczyć także rodzice, którzy będą mieli szansę oderwać się od codzienności i trafić do magicznego świata kreowanego przez ich pociechy.

Każda z kolekcji występuje w kilku odmianach dopasowanych do wieku, płci i zainteresowań dzieci.

Dywany są dostępne w rozmiarach 80/150 cm, 100/150 cm, 134/180 cm i 160/230 cm.

Firma IVI Kid Carpets ma swojej ofercie sześć kategorii produktów o nazwach Minivi, Midivi (do której należą opisywane kolekcje), Maxivi, Sportivi, Geovi oraz Romantivi. Serie te zostały zaprojektowanie w oparciu o sugestie architektów, dla których marzenia i potrzeby dzieci oraz młodzieży są najważniejsze.

Dla rodziców, którzy chcieliby zakupić dla swoich pociech taki dywan nie mamy niestety dobrych wiadomości – nie można ich jeszcze kupić w Polsce. Jednak jak poinformował nas Figen Çetin, zajmujący się w firmie IVI Kid Carpets handlem zagranicznym, trwają rozmowy z kilkoma firmami, które są zainteresowane dystrybucją tych produktów w naszym kraju i dywany powinny pojawić się na rodzimym rynku w niedługim czasie. Mamy także obawy co do ceny tych niezwykłych chodniczków – w australijskich sklepach najtańsza wersja kosztuje prawie 200 dolarów. Mamy zatem nadzieję, że producent będzie w stanie dostosować ich ceny do polskich realiów 🙂

Data dodania: 01.03.2011