Z pozoru zwykły dom, położony w okolicach Sztokholmu. Nie odbiegający od standardów wygląd zewnętrzny, zadbany ogródek. Można by powiedzieć: dom jak każdy inny i na pierwszy rzut oka nic nie wskazuje na to, że czai się w nim… Obcy. Każdy kto jest fanem filmów s-f, a zwłaszcza Alien vs Predator byłby zachwycony taką aranżacją.

Dom zostawił wystawiony na sprzedaż pod koniec 2014 roku. Cena wywoławcza wynosiła 320 tysięcy dolarów. Sam budynek powstał w 1990 roku na działce o powierzchni 870 metrów kwadratowych. Willa ma 121,5 m2 przestrzeni użytkowej. Dotychczasowy właściciel, jako ogromny fan filmu Obcy kontra Predator, przez wiele lat dokładał wszelkich starań, aby oddać klimat tej produkcji w swoim domu.

Gotuj z głową

Można by się spodziewać, że w takim wypadku każde pomieszczenie będzie przepełnione gadżetami czy podobiznami postaci filmowych. Wykonawca zachował jednak odpowiedni umiar w niektórych pomieszczeniach. Przykładowo kuchnia wygląda na przestronną i schludną. Wyjątek stanowi tutaj głowa Predatora przyczepiona do jednej ze ścian.

Filmowa scenografia

Im bardziej zagłębi się w pomieszczenia tego domu, tym więcej dekoracji zaczyna zwracać uwagę. Pełnowymiarowa figura obcego – jest. Wystylizowane drzwi inspirowane filmem – są. Kolejne trofea w postaci głów obcych – są. Ale to dopiero początek….

Sam na sam z Obcym i Predatorem

Największe wrażenie musi budzić domowa sala kinowa, która zaaranżowana jest na wnętrze statku kosmicznego Predatora. Mroczną atmosferę i chłód odczuwa się już od samego patrzenia na to pomieszczenie. Jest to jednak idealne miejsce na spędzenie wieczoru sam na sam z przybyszami z innej planety. Pokój gościnny także prezentuje się interesująco. Miejsce na perkusję może zostać zastąpione przez biurko, a system nagłośnienia z pewnością nie raz był wykorzystywany podczas domowych imprez.

Data dodania: 12.02.2015