Telewizor, mikrofala, lampa, radio czy ładowarka do telefonu. Co łączy te przedmioty? Oczywiście kable! Maskowanie ich to nie lada wyzwanie. Można zrobić to jednak w bardzo kreatywny sposób.

Co zrobić z kablami?

Im więcej kabli w domu, tym większy problem. To jak je ułożyć i zamaskować, żeby pomieszczenie wyglądało estetycznie, często spędza sen z powiek. Co prawda można je próbować schować za szafą, ukryć w listwach podłogowych czy sprytnie podczepić pod biurko, ale nie zawsze takie rozwiązania zdają egzamin. Są jednak inne sposoby, które w prosty i ciekawy sposób mogą pomóc nam w walce z kablami.

Dusza artysty

Kable mogą dekorować. Wystarczy, że potraktujemy je jako materiał artystyczny. W taki oto sposób na naszej ścianie może zagościć słoń czy drzewo. Wybór kształtu determinuje nasz gust, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia i … długość kabla.

Sztuka wyobraźni

Kable sprawdzają się także w kompozycji z innymi elementami dekoracyjnymi. Jeżeli np. do przymocowanego kabla na ścianie dodamy imitację liści to otrzymamy gałązkę, na której może siedzieć np. ptak. Przy pomocy ramki możemy z nich stworzyć sztukę abstrakcyjną, czy zrobić napisy. Tak naprawdę, jeżeli mamy dużo miejsca na ścianie i odpowiednią koncepcję, możemy wykonać prawdzie dzieło sztuki.

Autor: Radosław Kaczmarek

Data dodania: 29.07.2015