Wykańczanie wnętrz w naszym domu to proces wymagający, ale i dający dużą satysfakcję, bo w końcu jest to możliwość, żeby uwolnić w pełni naszą kreatywność, pamiętając oczywiście o ustalonym budżecie. Podczas planowania i kupowania spotkamy się z wieloma okazjami do podjęcia ważnych decyzji dotyczących wyboru, mniej lub bardziej zajmujących – ciekawe dodatki i ozdoby, praktyczne meble i sprzęty. Jedno z bardziej przyjemnych doświadczeń to na pewno organizowanie wolnej przestrzeni na tak zwany pokój rozrywki, co oprócz finansów ograniczane być może jedynie przez naszą wyobraźnię.

Ogólna idea takiego miejsca jest prosta. Takim mianem możemy określić każdą wygospodarowaną przestrzeń na potrzeby rozrywki, relaksu i każdego innego sposobu spędzania wolnego czasu. To świetny pomysł, zarówno jeśli chodzi o interakcję z innymi, jak i chęć pobycia sam na sam przez jakiś czas, miejsce odosobnienia. Istnieje sporo gotowych kanonów odnośnie tego, jak przykładowy pokój rozrywki mógłby wyglądać, co do których panuje ogólna zgodność. Wśród nich jest kilka takich, które uchodzą za najbardziej typowe do celów rekreacyjnych, które można w całości zrealizować według przyjętego modelu, albo wykorzystać jako bazę do własnych eksperymentów. Wykonanie zlecić można odpowiedniej firmie, ale także spróbować skompletować samemu podstawowe elementy wystroju i ciekawe dodatki wedle własnego uznania.

Najczęściej spotykane rozwiązania w tym zakresie nie są zbyt skomplikowane: szeroka i wygodna kanapa, telewizor z dużym ekranem i dobrze zaopatrzony barek – to sprawy podstawowe i obiecujący początek każdej szanującej się imprezy. W miarę jak nasze ambicje, a najlepiej także i finanse, rosną, nic nie stoi na przeszkodzie, by poniosła nas odrobina fantazji. W pierwszej kolejności możemy spełnić marzenie wielu mężczyzn i sprawić, że weekendowe wypady do baru nie będą wiązały się z męczącymi wypadami w miasto, a to dlatego, że przecież cały pokój może zamienić się w jeden wielki bar. To dość popularny motyw na zagospodarowanie rekreacyjnej przestrzeni, występujący w wielu wariantach (pub w stylu angielskim, bar hawajski, bar z winami z górnej półki itp.). Wśród absolutnie najbardziej klasycznych wystrojów nie można pominąć stylizacji kasynowej, rodem z filmowego Vegas czy innych słynnych lokalizacji, która ciesząc oko niekoniecznie musi służyć akurat tym celom. Oczywiście pomysł ten przede wszystkim spodoba się tym, którzy na co dzień są miłośnikami pokera i doskonale odnajdują się w najbardziej znanych propozycjach tego typu rozrywki.

Niemniej jednak, czas spędzony na każdej innej grze karcianej czy towarzyskiej upłynie jeszcze przyjemniej w takim profesjonalnym otoczeniu, przy udziale znajomych. To samo tyczy się wielu innych dyscyplin sportowych czy konkretnych drużyn, którym kibicujemy. Akcesoria do gry, koszulki, zdjęcia i inne pamiątki mogą stać się podstawą dekoracji zwłaszcza tak zwanych ‘męskich jaskiń’. Dorzućmy do tego wspomniany barek, telewizor czy lodówkę i już mamy gotowy przepis na sobotni wieczór. Powyższe propozycje zdają się głównie dotyczyć męskiej części populacji, a to nie oznacza przecież, że tylko brzydka płeć ma prawo na odpoczynek w iście królewskim stylu. Wśród propozycji ponad podziałami wyróżnić warto te związane z hobby: różnego rodzaju kolekcjonerstwo, wszelakie warsztaty do prac artystycznych czy też przydatnych drobiazgów typu DIY, strefy gier wideo i planszówek, nieśmiertelne kina domowe i tak dalej – słowem, wszystko, co sprawi nam trochę przyjemności.

Pomysłów na wykonanie własnego kącika rozrywki może być naprawdę wiele, a każdy z nas może mieć inne wyobrażenie na ten temat. Wszystko zależy od kreatywności i budżetu jakim dysponujemy, a także od konkretnej roli, jaką nasze specjalne miejsce będzie pełnić najczęściej. Najważniejsze jest to, by dobrze wywiązywało się ze swojego głównego zadania, a mianowicie zapewnienia odrobiny relaksu po trudach dnia codziennego.

Data dodania: 27.11.2017