Właścicielka i główna projektantka pracowni ORWAT DESIGN – Kasia Orwat, od wielu lat zajmuje się projektowaniem i aranżacją wnętrz. Klientom proponuje rozwiązania, do których jest przekonana, a jej projekty mają dwa główne założenia: funkcjonalność i styl. Projekt łazienki zasługuje na szczególną uwagę, gdyż szeroki wybór sprzętów może przyprawić o zawrót głowy. Kasia Orwat projektując własną łazienkę, skupiła się na nowoczenych technologiach marki Geberit, której jest ambasadorką.

Projektantka dokonała fantastycznej metamorfozy własnej łazienki. Zdecydowała się na połączenie ponadczasowego designu z nowoczesnymi, funkcjonalnymi rozwiązaniami. Tłem dla całej aranżacji są płytki w dekorze marmuru, które idealnie wpisują się w ponadczasowy styl, a całość dopełnia wyposażenie marek Geberit i Koło.

Architektka tłumaczy, że jej łazienka – z uwagi na długoletnie użytkowanie – wymagała zmiany organizacji i aranżacji. Kasia Orwat zastosowała nowe, funkcjonalne rozwiązania, starannie dobierając urządzenia sanitarne. Aranżację dopełniają specjalnie zaprojektowane, funkcjonalne meble. Oryginalny charakter łazienki podkreślają niecodzienne akcesoria, a ogromnym hitem jest bezdotykowa bateria!

Łazienka projektantki z uwagi na niedużą przestrzeń, została optycznie powiększona dzięki zastosowaniu luster, a doskonale dobrane odcienie: czerń, biel i kolory natury wspaniale z nimi współgrają. Podłogę wyłożono płytkami imitującymi klasyczny kamień, a pozostałe płaszczyzny pozostawiono w tonacji jasnej. Całość przełamuje czarna bryła mebli.

Jak mówi architektka, kluczowym momentem była rezygnacja ze standardowych rozwiązań. Przearanżowując swoją łazienkę, Kasia Orwat postawiła na spełnianie aranżacyjnych marzeń, jednocześnie stwarzając przestrzeń “by żyło się lepiej”.

remont łazienki

projekt: Kasia Orwat ORWAT DESIGN. fot. Karina Awarska

 

Nowocześnie i ekologicznie

Zastosowana prostokątna wanna Geberit o klasycznej budowie posiada system napełniania przez przelew Delta, który sprytnie połączono z baterią podtynkową. Szybko i przyjemnie można przełączyć strumień wody między słuchawką, deszczownią i napełnianiem wanny. Z pewnością ułatwia to troskę o środowisko. W wannie zastosowano również składany parawan, który pozwala brać prysznic bez zachlapywania łazienki.

remont łazienki

projekt: Kasia Orwat ORWAT DESIGN. fot. Karina Awarska

Obok wanny znalazła się umywalka Geberit Xeno2 z powłoką ceramiczną KeraTect, która jest odporna na zabrudzenia oraz zapewnia długotrwałą ochronę powierzchni. Umywalka ta jest dość duża, lecz jej 90 cm długości sprawia, że staje się ona jeszcze bardziej funkcjonalna, bowiem pozwala na swobodne odkładanie kosmetyków i akcesoriów podczas codziennej pielęgnacji. Nad umywalką znalazła się bezdotykowa bateria Geberit Brenta, która ustawiona na minimalny, jednorazowy wypływ wody znacznie ogranicza jej zużycie.

remont łazienki

projekt: Kasia Orwat ORWAT DESIGN. fot. Karina Awarska

 

Nowe znaczy lepsze

Projektantka tworząc nową aranżację własnej łazienki, kierowała się przede wszystkim funkcjonalnością przestrzeni. Wybór urządzeń sanitarnych padł na urządzenia marki Geberit, np. toaleta myjąca AquaClean Sela. Funkcje mycia możemy dostosować do własnych potrzeb. Co więcej, można nią sterować za pomocą pilota lub dedykowanej aplikacji! Toaleta myjąca ma wbudowany system oszczędzania wody.

Fantastycznie wykonana metamorfoza łazienki projektantki Kasi Orwat łączy ze sobą kilka istotnych elementów. Architektka zadbała, aby wykorzystane urządzenia sanitarne wykonane były w technologii pozwalającej dbać o środowisko, a jednoczesnie wyglądać elegancko i klasycznie. Udowadnia, że nawet niewielkie pomieszczenie da się zaaranżować w sposób funkcjonalny, nowoczesny i estetyczny. Projekt łazienki Kasi Orwat jest świetną inspiracją dla osób poszukujących nowoczesnych rozwiązań w ponadczasowym stylu.

remont łazienki

projekt: Kasia Orwat ORWAT DESIGN. fot. Karina Awarska

 

Data dodania: 24.04.2022