Tulipany w soczystych barwach, słoneczne żonkile, zielona trawa – wiosna nieśmiało daje o sobie znać. Budząca się z zimowego snu przyroda inspiruje nas do zmian także w naszym domowym otoczeniu.

Źródło: przyklejka.pl

Na prawdziwą „eksplozję” kolorów w przyrodzie musimy jeszcze poczekać. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wiosenną świeżość i żywe barwy już teraz wprowadzić do naszych mieszkań.

Źródło: decoria.pl

Inspiracje z natury

Kwieciste motywy we wnętrzach są nadal w modzie. Na ścianie obraz, np. z tulipanami, do tego bukiet żywych kwiatów w szklanym dzbanie o prostej formie na stoliku w salonie wystarczą, aby wprowadzić do wnętrza wiosenny klimat.

Źródło: hit-meble.pl

Kolorowe ożywienie

W takim wnętrzu panuje jednak pełna dowolność w doborze barw. Można zestawiać ze sobą fiolety ze słodką maliną, a nawet granat z kwaśną cytryną.

Źródło: hit-meble.plŹródło: ikea.pl

Dla tego stylu szczególnie charakterystyczne jest zestawienie bieli z czerwienią. Możemy np. połączyć biel wnętrza z czerwonymi dekoracjami lub sięgnąć po biało-czerwone tekstylia.

Źródło: ikea.pl

Kwitnąca łąka na ścianie: wzory

Wyrazistym akcentem są także różnego rodzaju wzory np. kwiaty w rustykalnej wersji czy też różnego rodzaju florystyczne mozaiki.

Do niedawna kwieciste tapety dominowały głównie w kuchni, dziś coraz chętniej wykorzystywane są także w aranżacjach pokoju dziennego czy sypialni.

Meble

Designerskie kształty krzeseł na wzór kielichów kwiatów, plastikowe, metalowe, drewniane – pełna dowolność. Odpowiednie dodatki w postaci florystycznych narzut i poduszek spełnią pożądany efekt.

Źródło: hit-meble.comŹródło: meble-vox.pl

Wnętrze kwiatami usłane: dodatki

Źródło: calligaris.plŹródło: meble-vox.pl
Źródło: hit-meble.pl

Roślinne motywy w postaci fototapet doskonale kontrastują z naturalnymi kwiatami: żonkilami lub tulipanami.

Źródło: decoria.plŹródło: fabrykaform.pl

Data dodania: 28.03.2011